خیابان ستارخان - روبروی ولیعصر - ساختمان خضرا - طبقه ۳ - واحد ۳۵
۴۷۸۷ ۳۶۲۸ ۷۱ ۹۸+
info@sepehrdanesh2.com

موسسه اعزام دانشجو کامیاران سپهر دانش

شماره ثبت : ۲۵۷۸

اخبار

 • اطلاعیه اعلام لیست جدید دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت برای ورودی‌های سال تحصیلی 2021-2020

  اطلاعیه اعلام لیست جدید دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت برای ورودی‌های سال تحصیلی 2021-2020

  اطلاعیه وزارت بهداشت مبنی بر اعلام لیست دانشگاههای مورد تائید ایران در سا تحصیلی 2021-2020

   به اطلاع می‌رساند با بررسی­‌های کارشناسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و در نظر گرفتن سه نظام رتبه ­بندی معتبر بین­ المللی Times، QS و Shanghai  لیست دانشگاه‌های خارج از کشور مورد تایید وزارت متبوع جهت ورودی‌های سال تحصیلی 2021-2020 در رشته­‌های مرتبط با علوم پزشکی بر اساس رای صادره در دویست و چهل و چهارمین جلسه شورایعالی ارزشیابی مدارک دانش­ آموختگان خارج از کشور، به شرح جدول پیوست اعلام می­‌گردد. این لیست سالیانه مورد بازبینی و بازنگری قرار گرفته و در سال تحصیلی مذکور صرفاً دانشگاه‌های موجود در این لیست جهت ادامه تحصیل مورد تایید می­‌باشد.

  شایان ذکر است با توجه به مصوبه هفتادمین جلسه شورایعالی برنامه­ ریزی علوم پزشکی، امکان انتقال دانشجویان به داخل کشور که از ابتدای سال 2019(1397/10/11)تحصیل خود را در یکی از دانشگاه‌های مورد تایید خارج از کشورآغاز نموده‌­اند، ممنوع شده است و در صورت اتمام تحصیل این افراد، مدارک صادره طبق ضوابط اعلام شده قابل ارزشیابی می­‌باشد.

  تاکید می­‌گردد کالج­‌های وابسته به دانشگاه اصلی ذکر شده در لیست و شعب آن در سایر کشورها مورد تایید نبوده و مدارک صادره از آنها قابل ارزشیابی نمی‌­باشد.

  http://edd.behdasht.gov.ir/uploads/taeid_2020-2021_314833.pdf

  ادامه مطلب ...
 • تسهیلات جدید برای تردد مشمولان غایب خارج از کشور

  تسهیلات جدید برای تردد مشمولان غایب خارج از کشور

  رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح از ارائه تسهیلات جدید به مشمولان غایب خارج از کشور خبر داد.

  سردار موسی کمالی در گفت‌وگو با ایسنا در این باره گفت: بنا بر تصمیمات اتخاذ شده در راستای تسهیل تردد مشمولان غایب ایرانی مقیم خارج کشور تصمیماتی اتخاذ شده و بر این اساس شرایط تردد این دسته از مشمولان به داخل کشور راحت‌تر شده است.

  وی افزود: برابر این تسهیلات مشمولان غایب سربازی مقیم خارج از کشور که حداقل سه سال در خارج از کشور اقامت داشته باشند، می‌توانند حداکثر سه ماه و برای دو بار در سال در کشور تردد کنند.

  رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح درباره تفاوت این تسهیلات با شرایط پیشین خاطرنشان کرد: قبل‌تر شرایط این گونه بود که باید سه سال از غیبت مشمول ایرانی مقیم خارج کشور می‌گذشت تا بتواند وارد کشور شود اما الان شرط زمان غیبت حذف شده و مشمولی که سه سال از اقامتش گذشته باشد، حتی اگر یک روز نیز غیبت داشته باشد، می‌تواند با شرایط گفته شده یعنی دو بار در سال و حداکثر به میزان سه ماه به کشور تردد داشته باشد.

  کمالی در مورد مشمولان دارای بیش از ۸ سال غیبت نیز گفت: قبلاً گفته شده بود که مشمولان دارای بیش از ۸ سال غیبت حق تردد به داخل کشور را ندارند و باید با پرداخت جریمه ریالی تکلیف خود را مشخص کنند اما با توجه به توقف اجرای طرح جریمه ریالی طرح سربازی این افراد نیز می‌توانند حداکثر سه ماه و در مجموع دو بار در سال به کشور تردد کنند.

  وی با بیان اینکه مشمولان غیرغایب مشکلی برای تردد در کشور ندارند، اظهار کرد: اما با تسهیلات جدید اگر فردی سه سال در خارج از کشور خود اقامت داشته و تنها یک روز از ورودش به غیبت نیز گذشته باشد، می‌تواند وارد کشور شود.

  رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح درباره شرط ورود مشمولان غایب سربازی مقیم خارج از کشور به داخل نیز اظهار کرد: مشمولان غایب باید در نمایندگی‌های جمهوری اسلامی در سراسر کشور گذرنامه خود را ممهور به مهر ورود و خروج کنند و در آنجا مهرهایی تعبیه شده که مختص این افراد است و حتماً باید پیش از سفر به ایران این اقدامات انجام دهند.

  ادامه مطلب ...
 • اطلاعیه وزارت بهداشت در خصوص بورسیه تحصیلی کشور مجارستان 2020-2019

  اطلاعیه وزارت بهداشت در خصوص بورسیه تحصیلی کشور مجارستان 2020-2019

  نظـر بـه اقـدامات بعمـل آمـده،  بنیاد بورس دولت مجارستان با اعطای تعدادی بورس در مقاطع تحصیلات تکمیلی (ترجیحاً دکتری تخصصی Ph.D) برای سال تحصیلی 2020-2019 موافقت نموده است. بر این اساس علاقمندان می توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی

  www.stipendiumhungaricum.hu

  نسبت به ثبت نام در رشتـه ها یی که در دانشگاه های مـورد تائیـد وزارت متبوع ( لیست آن در سایت مرکز خدمات آموزشی وجود دارد)،  حداکثر تا  تاریخ 15 ژانویه سال 2019 برابر با 25 دی مـاه 1397 اقـدام نماینـد.

   شایان ذکـر است پس از ثبت نـام در سـایت مذکـور، ضـروری است متقـاضیان فـرم های پیـوست را تکمیـل نمـوده و بـه آدرس پست الکتـرونیـک  eda@behdasht.gov.ir تا پایان وقت اداری مورخ 25 دی 97 برابر با 15 ژانویه 2019 ارسال نمایند.

  بدیهی است پس از پایان مهلت مقرر به هیچ گونه درخواستی ترتیب اثـر داده نخواهـد شد و این ثبت نـام به منـزله ثبت نام اولیـه می باشد و ارزیابی و تائید نهایی پذیرش متعاقباً اعلام خواهد گردید.

  ادامه مطلب ...
 • ممنوعیت انتقال به دانشگاه های علوم پزشکی داخل کشور جهت ورودی های سال 2019 به بعد

  ممنوعیت انتقال به دانشگاه های علوم پزشکی داخل کشور جهت ورودی های سال 2019 به بعد

  به اطلاع کلیه متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از کشور می رساند بر اساس تصمیمات متخذه در جلسه مورخ 1397/6/7 شورایعالی برنامه ریزی، جهت دانشجویانی که از ابتدای سال 2019 (دی ماه 1397) در خارج از کشور شروع به تحصیل در یکی از رشته های علوم پزشکی نمایند، انتقال از دانشگاه های خارج از کشور به دانشگاه های علوم پزشکی داخل اعم از دولتی و غیر دولتی ممنوع می باشد.

  در صورت تحصیل در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت بدیهی است مدارک تحصیلی این دسته از دانشجویان پس از فراغت از تحصیل در خارج از کشور بر اساس مصوبات شورایعالی ارزشیابی کماکان قابل بررسی و ارزشیابی خواهد باشد.

  ادامه مطلب ...
 • آئین نامه ارزشیابی مدارک تحصیلی توسط وزارت علوم در سال 2018

  آئین نامه ارزشیابی مدارک تحصیلی توسط وزارت علوم در سال 2018

  وزارت علوم آخرین لیست دانشگاههای مورد تائید در سال 2018 را اعلام کرد:

  ادامه مطلب ...
 • آيين نامه نقل و انتقال دانشجويان ايراني دانشگاههاي خارج از كشور به دانشگاههاي علوم پزشكي داخل كشور

  آيين نامه نقل و انتقال دانشجويان ايراني دانشگاههاي خارج از كشور به دانشگاههاي علوم پزشكي داخل كشور

  آيين نامه نقل و انتقال دانشجويان ايراني دانشگاههاي خارج از كشور به دانشگاههاي علوم پزشكي داخل كشور را از لینک زیر میتوانید دریافت نمایید :

  ادامه مطلب ...
 • آيين نامه وزارت بهداشت جهت ارزشيابي مدارك دانش آموختگان خارج از كشور

  آيين نامه وزارت بهداشت جهت ارزشيابي مدارك دانش آموختگان خارج از كشور

  آخرین آيين نامه وزارت بهداشت جهت ارزشيابي مدارك دانش آموختگان خارج از كشور از لینک زیر قابل دسترسی خواهد بود :

  ادامه مطلب ...
 • اطلاعیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص لیست دانشگاه های خارجی مورد تائیدسال2019-2018

  اطلاعیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص لیست دانشگاه های خارجی مورد تائیدسال2019-2018

  با توجه به اینکه لیست دانشگاه های خارجی مورد تائید وزارت متبوع برای سال تحصیلی 2019-2018 اخیراً اعلام گردیده است، ضمن یادآوری مجدد این نکته که لیست دانشگاه های مورد تائید صرفاً بر اساس رتبه هر دانشگاه در رتبه بندی های معتبر بین المللی از قبیل شانگهای،QS و Times و با لحاظ نمودن رتبه گروه علوم پزشکی آن دانشگاه تعیین می شود، موارد ذیل جهت اطلاع کلیه افرادی که قصد ادامه تحصیل در رشته های گروه پزشکی در خارج از کشور را دارند اعلام می گردد:

  1-  به کلیه افرادی که قصد شروع به تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور را دارند توصیه می شود صرفاً برای تحصیل در دانشگاه های اعلام شده در لیست مذکور اقدام نمایند. در غیراینصورت برای افراد که از تابستان 2018 (ابتدای سپامبر 2018) در دانشگاه های دیگری که در لیست دانشگاه های مورد تائید نمی باشند شروع به تحصیل نمایند هیچگونه تسهیلاتی دانشجویی ارائه نخواهد گردید و امکان انتقال به دانشگاه های داخل کشور و همچنین ارزشیابی مدارک ایشان وجود نخواهد داشت .

  2-    کلیه افرادی که تحصیل خود را در دانشگاه هایی که تاکنون مورد تائید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده است آغاز نموده اند می توانند کماکان به تحصیل خود ادامه داده و براساس ضوابط و مقررات موجود از تسهیلات دانشجویی و ارزشیابی مدارک بهره مند گردند.

  3-    در مورد دانشگاه هایی که در لیست 2018-2017 بوده ولیکن در لیست سال 2019-2018 قرار نگرفته اند، در صورتیکه افرادی با اخذ ویزای دانشجویی در سال جاری مشغول طی دوره آمادگی که جزو شرایط ورود به دوره اصلی در آن دانشگاه و یا دانشگاه های آن کشور می باشد (ازقبیل دوره پادفک یا Preparation  و یا Foundation و...) بوده اند و قصد ورود به دوره اصلی رشته تحصیلی در سال 2019-2018 را دارند توصیه می شود در وهله اول در دانشگاه های اعلام شده در لیست 2019-2018 تحصیل خود را شروع نمایند ولیکن در صورت عدم امکان اخذ پذیرش از این دانشگاه ها می توانند تحصیل خود را در همان دانشگاه صرفا در سال تحصیلی 2019-2018 آغاز نمایند.

  4-    با توجه به اینکه در برخی از کشورها، علاوه بر دانشگاه اصلی که در لیست وزارت متبوع اعلام شده، کالج های وابسته به این دانشگاه ها نیز به ارائه برخی از رشته های علوم پزشکی مبادرت می ورزنند، از آنجائیکه این کالج ها در رتبه بندی های بین المللی مورد ارزشیابی قرار نمی گیرند و فاقد کیفیت علمی لازم می باشند بنابراین تحصیل در این گونه کالج ها بهیچ عنوان مورد تائید نبوده و صرفاً تحصیل در دانشگاه اصلی مورد تائید می باشد.

  5-    دانشگاه های اعلام شده صرفا در کشور اصلی مورد تائید بوده و شعب آن در سایر کشورها مورد تائید نمی باشد.

  6-    در خصوص دانشگاه های مورد تائید در کشور روسیه برای افرادی که از سال تحصیلی 2019-2018 آغاز به تحصیل می نمایند صرفاً دوره هایی که به زبان روسی برگزار می شوند مورد تائید می باشند.

  در خصوص دانشگاه Moscow Medical Stomatology Institute N.A. Semashko

  که در حال حاضر تحت عنوان :

  Moscow State University of Medical and Dentistry A.I Yevdokimov (MSUMD)

  می باشد رشته های پزشکی و دندانپزشکی مورد تائید می باشند.

  ادامه مطلب ...
 • آخرین لیست دانشگاههای خارج کشور مورد تائید وزارت بهداشت ایران برای سال 2019-2018

  آخرین لیست دانشگاههای خارج کشور مورد تائید وزارت بهداشت ایران برای سال 2019-2018

  آخرین لیست دانشگاههای مورد تائید وزارت بهداشت اعلام گردید :

  ادامه مطلب ...
طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top