خیابان ستارخان - روبروی ولیعصر - ساختمان خضرا - طبقه ۳ - واحد ۳۵
۴۷۸۷ ۳۶۲۸ ۷۱ ۹۸+
info@sepehrdanesh2.com

موسسه اعزام دانشجو کامیاران سپهر دانش

شماره ثبت : ۲۵۷۸

رومانی (زمینه فعالیت مؤسسه همکار)

رومانی به رومانیای (România) کشوری است در جنوب شرقی اروپا. پایتخت آن بخارست است. رومانی از غرب با مجارستان و صربستان، از شمال شرقی و شرق با مولداوی و اوکراین و از جنوب با بلغارستان همسایه است.

پذیرش مقاطع مختلف تحصیلی
تحصیل در مقطع کارشناسی
طول دوره تحصیل 4 سال
زبان تحصیل رومانیایی و انگلیسی
مدرک مورد نیاز زبان بدون مدرک زبان برای زبان رومانی / داشتن تافل یا آیلتس
هزینه تحصیل) سالیانه
امکان اخذ بورسیه خیر
زمان شروع ترم تحصیلی اکتبر
مدرک مورد نیاز با مشاورین موسسه هماهنگ شود.
حداقل معدل شرایط با مشاور موسسه چک شود .
هزینه زندگی بصورت میانگین تقریبا 450-550 یورو
 
تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
طول دوره تحصیل 2 سال
زبان تحصیل رومانیایی و انگلیسی
مدرک مورد نیاز زبان بدون مدرک زبان برای زبان رومانی / داشتن تافل یا آیلتس
هزینه تحصیل) سالیانه
امکان اخذ بورسیه خیر
زمان شروع ترم تحصیلی اکتبر
مدرک مورد نیاز با مشاورین موسسه هماهنگ شود.
حداقل معدل شرایط با مشاور موسسه چک شود .
هزینه زندگی بصورت میانگین تقریبا 450-550 یورو
 
تحصیل در مقطع دکترا
طول دوره تحصیل 3-4 سال
زبان تحصیل رومانیایی
مدرک مورد نیاز زبان بدون مدرک زبان
هزینه تحصیل) هر ترم
امکان اخذ بورسیه خیر
زمان شروع ترم تحصیلی اکتبر
مدرک مورد نیاز با مشاورین موسسه هماهنگ شود.
حداقل معدل شرایط با مشاور موسسه چک شود .
هزینه زندگی بصورت میانگین تقریبا 450-550 یورو

اطلاعات کشور رومانی:
کشور رومانی علاوه بر فرهنگ بسیار غنی، مناظر و چشم‌اندازهای فوق‌العاده زیبایی دارد که آن را به یکی از بهترین مقاصد گردشگری تبدیل کرده است.
رومانی با داشتن مساحت ۲۳۸٬۴۰۰ کیلومتر مربع نهمین کشور اتحادیه اروپا از نظر مساحت است و همچنین با داشتن ۱۹ میلیون جمعیت هفتمین کشور اتحادیه اروپا از نظر جمعیت است.

زبان، واحد پول، دین:
زبان رسمی این کشور رومانیایی و دارای ریشه لاتین می باشد. 85 درصد مردم این کشور مسیحی ارتدکس بوده و مسلمانان در رومانی تقریبا هفتاد هزار نفر می باشند. اکثریت مردم رومانی مسیحی هستند که حدود ۸۷ درصد از شاخه ارتدکس تعلق دارند.
جغرافیا:

 

رومانی از غرب با مجارستان و صربستان، از شمال شرقی و شرق با مولداوی و اوکراین و از جنوب با بلغارستان همسایه است.سرزمینی که امروزه بنام رومانی معروف است ابتدا داچیا نامیده می‌شد. عمده ساکنان آن از منطقه تراچ در یونان بودند که یونانیها آنها را بنام گتای می‌شناختند. بین سالهای ۱۰۱ تا ۱۰۶ میلادی سرزمین داچیا توسط ترایان، امپراتور روم، فتح و تبدیل به یکی از استانهای این امپراتوری شد. در سال ۲۷۰ میلادی امپراطوری روم نیروهای خود را از داچیا عقب کشید اما تعدادی از رومیها ترجیح دادند در این منطقه بمانند، از این‌رو تحت نفوذ رومیها مردم داچیا زبان لاتین را انتخاب کردند.
آب و هوای رومانی:
آب و هوای رومانی معتدل اروپایی و پایتخت آن شهر بخارست است؛ از شهرهای مهم آن براشو، تیمیشوارا،پیتشت، بایاماره، کلوژ، کستانزا و تیرگومورش می باشد.

جمعیت:
جمعیت این کشور به بیش از بیست و دو میلیون نفر می رسد به طوریکه پرجمعیت ترین کشور بالکان به شمار می آید .رومانی پرجمعيت ترينكشور بالكان و مركز اروپا است.مردم روماني سفيد پوست مي باشند. 1/88% جمعيت رومانيرا رومنها ( تقريبا78% ارتدكس ) تشكيل مي‌دهند و مهمترين اقليتهاي قومي اين كشوررا مجاري تبارهاي كاتوليك با 9/7% جمعيت، كوليهاي ارتدكس 1/1 ، آلماني‌ها كاتوليك 6/1،اكرايني(3%)،روس 02%)، صرب(1%)، اسلواك (1%)، بلغاري (1%)، ساير مليتها(1%) ساير هستند. اقليتهاي ترك و تاتار در روماني با جمعيت 70 هزار نفري مسلمانند و غالبا در مناطقي نزديك به درياي سياه ساكنند و داراي دو نماينده در پارلمان مي باشند.

تحصیل در رومانی:

تحصیل در رومانی و مدرک دانشگاه های رومانی در تمام اروپا و کانادا و آمریکا معتبر است. دانشگاه های رومانی از سطح علمی بالایی برخوردارند ،در ایران نیز مدارک صادر شده از دانشگاه های رومانی مورد تائید وزارت علوم تحقیقات و فن آوری جمهوری اسلامی ایران است ولی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی را به صورت مستقیم تایید نمیکند البته رشته های پیراپزشکی مورد تایید می باشد.
رومانی تنها کشور عضو اتحادیه اروپا می باشد که بدون گذراندن دوره های علوم پایه و بدون آزمون ورودی ، دانشجو می تواند رشته پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی را تحصیل کند .
همکاران ما در موسسه امین دانشجو پاسارگاد با بهره گیری از وکلای متعهد در کشور رومانی مناسب ترین خدمات بعد از ورود را به متقاضیان تحصیل در رومانی و اخذ پذیرش از دانشگاه های رومانی را ارائه میدهد.

اخذ پذیرش از دانشگاههای رومانی:
تحصیل در رومانی و پذيرش دانشجو در دانشگاه های رومانی درسال يکبارانجام مي شود.
برای تحصیل در رومانی و گرفتن پذیرش از دانشگاه های رومانی مدرک زبان نیاز نمی باشد.
موسسهبرای تحصیل در رومانی و اخذ پذیرش از دانشگاه های رومانی برای متقاضیان از رشته هایی پذیرش تحصیلی اخذ میکند که به زبان رومانيايی تدريس ميشود.مدارک دانشگاهی از ایران (سراسری- آزاد - پیام نور – غیرانتفاعی و....) برای اخذ پذیرش از دانشگاه های رومانی مورد تایید بوده و به متقاضی اجازه تحصیل در مقاطع بالاتر داده می شود.

(رشته هایTechnical, economics, humanities, agronomy, sport : (مهندسی،
علومانسانی،اقتصادبازرگانی،مديريت،تربيت بدنی
)رشته هایMedical and pharmaceutical:(پزشکیوداروسازی
(رشتههایMusical and artistic : (موسيقی وهنر
)رشته هایDramatic arts, theatrical and film direction : (تئاتروهنرهای نمايشی

 

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top