خیابان ستارخان - روبروی ولیعصر - ساختمان خضرا - طبقه ۳ - واحد ۳۵
۴۷۸۷ ۳۶۲۸ ۷۱ ۹۸+
info@sepehrdanesh2.com

موسسه اعزام دانشجو کامیاران سپهر دانش

شماره ثبت : ۲۵۷۸

نروژ (زمینه فعالیت مؤسسه همکار)

نُروژ با نام رسمی پادشاهی نروژ، هم‌چنین به فارسی دَری "ناروی" کشور پادشاهی مستقل و متمرکزی است که قلمروی آن بخش غربی شبه جزیره اسکاندیناوی، یان ماین و مجمع‌الجزایر سوالبارد در قطب شمال را دربرمی‌گیرد

پذیرش مقاطع مختلف تحصیلی
تحصیل در مقطع کارشناسی
طول دوره تحصیل 4-3 سال
زبان تحصیل نروژی – در موارد محدودی انگلیسی
مدرک مورد نیاز زبان کالج زبان نروژی دارد- آیلتس حداقل شش و نیم
هزینه تحصیل رایگان
امکان اخذ بورسیه خیر
زمان شروع ترم تحصیلی نیمه دوم آگوست
ددلاین 15 دسامبر
مدرک مورد نیاز با مشاورین موسسه هماهنگ شود.
حداقل معدل شرایط با مشاور موسسه چک شود .
هزینه زندگی بصورت میانگین 800-1000 یورو در ماه
 
تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
طول دوره تحصیل 2-1 سال
زبان تحصیل انگلیسی
مدرک مورد نیاز زبان آیلتس حداقل شش و نیم
هزینه تحصیل رایگان
امکان اخذ بورسیه خیر
زمان شروع ترم تحصیلی آگوست
ددلاین 15 دسامبر
مدرک مورد نیاز با مشاورین موسسه هماهنگ شود.
حداقل معدل لیسانس 16 به بالا
هزینه زندگی بصورت میانگین 800-1000 یورو در ماه
 
تحصیل در مقطع دکترا
طول دوره تحصیل 5-4 سال
زبان تحصیل انگلیسی
مدرک مورد نیاز زبان آیلتس 7 به بالا
هزینه تحصیل معمولا به صورت پوزیشن است.
امکان اخذ بورسیه بلی
زمان شروع ترم تحصیلی Any time
مدرک مورد نیاز با مشاورین موسسه هماهنگ شود.
حداقل معدل شرایط با مشاور موسسه چک شود .
هزینه زندگی بصورت میانگین 800-1000 یورو در ماه

اطلاعات کشور نروژ:
نُروژ با نام رسمی پادشاهی نروژ، هم‌چنین به فارسی دَری "ناروی" کشور پادشاهی مستقل و متمرکزی است که قلمروی آن بخش غربی شبه جزیره اسکاندیناوی، یان ماین و مجمع‌الجزایر سوالبارد در قطب شمال را دربرمی‌گیرد. جزیره پتر یکم در قطب جنوب و همچنین جزیره بووه در نزدیکی قطب جنوب قلمروهای وابسته به نروژ می‌باشند و به‌عنوان بخشی از پادشاهی محسوب نمی‌شود. نروژ مدعی حاکمیت بر بخشی از قطب جنوب به نام سرزمین شهبانو ماود نیز می‌باشد. تا سال ۱۸۱۴جزایر فارو، گرینلند و ایسلند بخشی از پادشاهی نروژ محسوب می‌شدند.
نروژ ۳۸۵٬۲۵۲ کیلومتر مربع وسعت دارد و جمعیت آن بالغ بر ۵٬۱۰۹٬۰۵۹ نفر می‌باشد. این کشور از مشرق دارای یک نوار طولانی مرزی با سوئد بوده و همچنین از شمال شرق با فنلاند و روسیه و از جنوب با تنگه اسکاژراک هم‌مرز است. سواحل نروژ طولانی است و به اقیانوس اطلس و دریای بارنتز متصل است. نروژ کشوری زیبا و ثروتمند است و در شمال اروپا و در شبه جزیره اسکاندیناوی قرار دارد. واژه نروژ به معنای «مسیر شمالی» است. واحد پول آن کرون نروژ است. کشور نروژ سومین کشوری است که اخیرا نشریه آمریکایی «Global Fiuance»، به عنوان ثروتمندترین کشورهای جهان معرفی کرده است. کشور نروژ از نظر رفاه اجتماعی در پنج سال گذشته رتبه اول را کسب نموده است.


تقسیمات کشوری:

 

از لحاظ تقسیمات کشوری نروژ از ۱۹ استان تشکیل گردیده‌است که زیر نظر استانداران و شورای منتخب اداره می‌شود. هر استان شامل تعدادی بخشداری (به نروژی: کمون(kommune)  است. بیشتر امور جاری محل زیست افراد، توسط این بخشداری‌ها سروسامان می‌گیرد.
1.    آکرشوس (Akershus)
2.    آست آگدر (Aust-Agder)
3.    بوسکرود (Buskerud)
4.    فینمارک (Finnmark)
5.    هدمارک (Hedmark)
6.    هوردالاند (Hordaland)
7.    موره او رومسدال (More og Romsdal)
8.    نوردلاند (Nordland)
9.    نورد تروندلاگ (Nord-Trondelag)
10.    اوپلاند (Oppland)
11.    اسلو (Oslo)
12.    اوستفولد (Ostfold)
13.    روگالاند (Rogaland)
14.    سون او فیوردانه (Sogn og Fjordane)
15.    سور تروندلاگ (Sor-Trondelag)
16.    تلمارک (Telemark)
17.    ترومس (Troms)
18.    وست آگدر (Vest-Agder)
19.    وستفولد (Vestfold)
اقتصاد نفت:
درحالی‌که اغلب کشورهای نفت‌خیز دنیا درآمدهای حاصل از فروش نفت خام خود را صرف هزینه‌های جاری می‌کنند، نروژ مشغول پس‌انداز کردن پول حاصل از فروش نفت خام و گاز در یک صندوق مستقل است. ارزش منابع مالی این صندوق حدود ۹۰۰ میلیارد دلار برآورد شده است و خود صندوق، معادل یک درصد مجموع سهام جهانی را در اختیار دارد. منابع این صندوق به اندازه‌ای است که اگر سهم هر شهروند نروژی با کرون، واحد پول آن کشور، محاسبه و پرداخت شود، همه آنها میلیونر می‌شوند. در عمل، این صندوق یک حساب سرمایه‌گذاری عظیم است و به نظر می‌رسد که اغلب مردم نروژ از این وضعیت راضی هستند.

تحصیل در نروژ:
 از مزایای تحصیل در کشور نروژ می توان به این نکته اشاره نمود که از نظر سطح آموزش جز ده کشور برتر می باشد.
 قابل توجه است که دانشجو اجازه ی کار تا هفته ای ۲۰ ساعت را دارا می باشد و پس از کسب مدرک دانشگاهی از نظر پیدا کردن شغل کشور نروژ در جایگاه خوبی دارد.
ازدیگرمزایای تحصیل در کشور نروژ این است که فرزندان زیر ۱۸ سال از فرصت تحصیل رایگان برخوردار می شوند.
با توجه به اینکه فرآیند اخذ ویزا مشکل دوم پس از اخذ پذیرش می باشد و در بسیاری از کشورها این فرآیند کاملا از فرآیند اخذ پذیرش مجزا می باشد، باید توجه داشت که اخذ ویزای تحصیل در کشور نروژ خیلی راحت بوده و چنانچه مدارک تکمیل باشد تقریبا اخذ ویزا صد در صد انجام می پذیرد.
با توجه به کورس های با کیفیت بالا و رشته های منعطف دانشگاه های کشور نروژ، می توان این کشور را ایده آل ترین مقصد برای تحصیل نام برد. تمامی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دارای سازمان رفاهی برای دانشجویان خود می باشند. سازمان رفاهی دانشجویی محلی شما خدمات متنوعی ازجمله خدمات بهداشتی تا فعالیت های ورزشی را شامل می شود.

تحصیل رایگان در کشور نروژ:
با توجه به افزایش درخواست در ارتباط با تحصیل در اروپا از مدتی پیش سیاست بر این مبنا قرار گرفته که تحصیل رایگان برچیده شود و تحصیل همراه با اخذ شهریه جایگزین آن گردد و کشورهای مختلف اروپایی در این راستا قدم برداشته اند. به طور مثال در سال ۲۰۰۸ پولی شدن تحصیل در کشور سوئد و بر چیده شدن تحصیل رایگان آغاز شد و در سال ۲۰۱۱ قانون تصویب شد که به غیر از اعضای حوزه شینگن و سوییس تحصیل برای دانشجویان همراه با هزینه باشد و این هزینه از ۷۰۰۰۰ کرون تا ۱۸۰۰۰۰ کرون بسته به نوع رشته و دانشگاه مشخص می شود ولی در شرایطی خاص امکان گرفتن اسکالرشیپ وجود دارد. ولی در حال حاضر هنوز در کشورهای نروژ و آلمان تحصیل به صورت رایگان مقدور است و در بعضی کشورها مانند اتریش نیز هزینه تحصیل بسیار پایین است ( در حدود سالی ۱۵۰۰ یورو ).
کشور نروژ از شرایط تحصیل رایگان برخوردار است و توجه به این نکته لازم است که هزینه های زندگی در نروژ حدود ۲۰% از هزینه زندگی در کشورهای دیگر اروپایی بالاتر است ولی کشور نروژ از نظر رفاه اجتماعی در رتبه اول دنیا قرار دارد و به واسطه وضعیت اقتصادی قوی و خوبی که دارد موجب گردیده که مورد توجه خاص قرار گیرد و همچنین شانس پیدا کردن کار در دوره دانشجویی و پس از فارغ التحصیلی و سپس اخذ اقامت بسیار بالاتر از دیگر کشورهای حوزه شینگن و اروپا می باشد.
دانشگاه ها وکالج های نروژ قانونی دارند که از دانشجویان بین المللی مبلغی به عنوان شهریه دریافت نکنند . هر چند دانشجویان نیاز است ترمی در حدود ۶۰۰-۳۰۰ کرون نروژ معادل ۱۰۰-۵۰ یورو پرداخت کنند و این مبلغ برای تمامی مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا برابر است . البته باید توجه داشت که بعضی از دانشگاه ها و کالج های نروژ ممکن است مبلغی شهریه برای برنامه های خاص دریافت کنند. معمولا این برنامه ها برای مقاطع فوق لیسانس است.

مقطع کارشناسی:
اکثر رشته های این مقطع در دانشگاه های نروژ به زبان نروژی می باشد. البته در برخی از رشته ها در مقطع لیسانس امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد.
تحصیل در کشور نروژ در مقطع لیسانس به طور متوسط 3 سال زمان می برد.
تحصیل در مقطع لیسانس در نروژ به زبان نروژی صورت می پذیرد ، متقاضی پس از ورود به کشور نروژ به فراگیری زبان نروژی می پردازد و پس از یک سال تحصیل در زبان نروژی میتواند شروع به تحصیل در رشته دانشگاهی خود نماید ، از شرایط اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی نروژ آنست که دانشجو در ایران در دانشگاههای دولتی و یا آزاد قبولی داشته باشد و حداقل به میزان سی واحد درس پاس نموده باشد ، و فقط در رشتۀ خود و یا رشته های مرتبط میتواند پذیرش اخذ نماید.
برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور نروژ داشتن مدارک ذیل الزامی است:
۱- دیپلم متوسطه ۱۲ ساله به علاوه حداقل یک سال تحصیلات دانشگاهی(گذراندن 30 واحد درسی) یا دیپلم متوسطه ۱۱ ساله به علاوه حداقل دو سال تحصیلات دانشگاهی ( یا داشتن مدرک فوق دیپلم)
۲- نمره زبان انگلیسی آیلتس شش و نیم  آکادمیک
مهلت ثبت نام : اول دسامبر تا اول مارچ
 سال تحصیلی معمولاً از نیمه دوم اگوست آغاز می شود.
دانشجویان در مقطع کارشناسی می توانند ۱۰ ساعت در هفته کار کنند. هر ساعت کار دانشجویی دستمزدی معادل ۹-۷ یورو خواهد داشت.
دانشجو باید حداقل ۱۰٫۰۰۰ یورو در حساب بانکی خود داشته باشد. اگر متقاضی توسط شخص دیگری حمایت خواهد شد، باید علاوه بر نامه بانکی مبنی بر موجودی حامی، باید نامه ای رسمی مبنی بر تعهد حمایت و انتقال وجه به حساب متقاضی ضمیمه گردد.

مقطع کارشناسی ارشد :
اکثر رشته های این مقطع در دانشگاه های نروژ به زبان انگلیسی می باشد.
رشته انتخابی مقطع فوق لیسانس در دانشگاههای نروژ میبایست حتمآ با رشتۀ دوره لیسانس دانشجو یکسان باشد و یا مرتبط با رشته لیسانس او  باشد و حداقل تعداد شصت واحد از دوره لیسانس وی با رشته انتخابی وی مرتبط باشد .
 جهت تحصیل در نروژ به طور قانونی شرط معدل وجود ندارد ، لیکن  متقاضیانی که معدل بالای شانزده دارند از شانس بسیار بالاتری جهت اخذ پذیرش و ویزای نروژ برخوردار هستند .
مدارک مورد نیاز برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور نروژ:
مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی و ریز نمرات
مدرک کارشناسی از یکی از دانشگاه های ایران و ریز نمرات
داشتن نمره زبان (بسته به دانشگاه آیلتسحداقل شش و نیم)
مهلت ثبت نام :
مهلت ثبت نام بسته به دانشگاه و حتی رشته از اول دسامبر تا اول مارچ متغیر است سال تحصیلی معمولاً از نیمه دوم اگوست آغاز می شود.
بر اساس قوانین دولت نروژ، دانشجویان می توانند ۲۰ ساعت در هفته کار کنند. هر ساعت کار دانشجویی دستمزدی معادل ۹-۷ یورو خواهد داشت .
دانشجو باید حداقل ۱۰٫۰۰۰ یورو در حساب بانکی خود داشته باشد. اگر متقاضی توسط شخص دیگری حمایت خواهد شد، باید علاوه بر نامه بانکی مبنی بر موجودی حامی، باید نامه ای رسمی مبنی بر تعهد حمایت و انتقال وجه به حساب متقاضی ضمیمه گردد.

مقطع دکتری:
اکثر رشته های این مقطع در دانشگاه های نروژ به زبان انگلیسی می باشد.
تحصیل در نروژ در مقطع دکترا علاوه بر اینکه رایگان است، شغل محسوب می شود و دانشجو حقوق می گیرد .
طول تحصیل در دوره دکترا در نروژ چهار تا پنج سال میباشد که شما بعد از پایان تحصیلات خود می توانید درخواست اقامت دائم نمایید .
فارغ التحصیلان در مقطع کارشناسی ارشد میتوانند برای ادامه تحصیل در کشور نروژ اقدام نمایند. تحصیل در مقطع دکتری در اکثر کشور های جهان شغل محسوب می شود و کشور نروژ نیز از این قائده مستثنی نیست.
شرایط اخذ پذیرش در مقطع دکتری:
مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی وریز نمرات
مدرک کارشناسی و ریز نمرات
مدرک کارشناسی ارشد و ریزنمرات
نمره آیلتس ۷
بر اساس قوانین دولت نروژ، دانشجویان می توانند ۲۰ ساعت در هفته کار کنند. هر ساعت کار دانشجویی دستمزدی معادل ۹-۷ یورو خواهد داشت .
دانشجو باید حداقل ۱۰٫۰۰۰ یورو در حساب بانکی خود داشته باشد. اگر متقاضی توسط شخص دیگری حمایت خواهد شد، باید علاوه بر نامه بانکی مبنی بر موجودی حامی، باید نامه ای رسمی مبنی بر تعهد حمایت و انتقال وجه به حساب متقاضی ضمیمه گردد.
هزینه ی زندگی در کشور نروژ:
 هزینه ی زندگی در کشور نروژ ماهیانه حدودی 8۰۰ الی ۱۰۰۰ یورو در ماه می باشد.البته این هزینه جهت یک نفر بر اساس زندگی دانشجویی محاسبه گردیده است و چنانچه همراه داشته باشید هزینه همراه نصف هزینه دانشجو محاسبه میگردد .
‌معرفی‌ دانشگاه‌ها و مراکز آموزش‌ عالی‌ نروژ

گروه الف (ممتاز)

1.    Norwegian University of Life Sciences
2.    The Norwegian University of Science & Technology (NTNU)
3.    The University of Agder
4.    The University of Bergen   
5.    The University of Oslo
6.    The University of Stavanger
7.    The University of Tromsø


گروه ب (خوب)
1.    University of Nordland
2.    University College of Southeast Norway  (.تشکیل شده است Buskerud and Vestfold University College و Telemark University College از ادغام دو دانشگاه)
3.    The Oslo School   Architecture and Design  
4.    BI Handelshoyskolen
5.    Model  university College-Academic Science in Logistics
6.    Norwegian School of Economics and Business administration (NHH)       
7.    Norwegian School of Sport Sciences (NIH)                               
8.    Norges musikkhogskola
9.    Det teologiske Menighetsfakultet (Theology)
10.    GUC-Hogskolen I Gjovik
11.    Hedmark University College  
12.    Narvik University College
13.    Oslo and Akershus University College of  Applied Sciences
14.    KHiB-Kunsthogskolen I Bergen
15.    Fine Art in Oslo


گروه ج (متوسط)
1.    Harstad University College
2.    Lillehammer University College  
3.    Hogskolen I Nesna
4.    Nord-Trøndelag University College  
5.    Sogn og Fjordane University College
6.    Hogskolen Stord/Haugesund
7.    Sor-Trondelag University College
8.    Volda University College
9.    Østfold University College
10.    Aalesund University College
11.    Sami College(Sami allskuvla)


گروه د (ضعيف)
1.    Campus Kristiania School, Oslo
2.    Diakonhjemmet University College, Oslo
3.    Queen Maud University College, Trondheim
4.    Norwegian School of Information Technology (NITH), Oslo
5.    NLA University College, Bergen
6.    Archive Academy, Oslo
7.    Hogskulen for agriculture and rural development, KLepp
8.    Norwegian children’s Institute, Oslo
9.    Rudolf Steiner University College, Oslo
10.    Scandinavian School of Management, Stavanger
11.    Penmanship Academy in Hordaland, Bergen
12.    Westerdals School of Communication, Oslo

 

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top