خیابان ستارخان - روبروی ولیعصر - ساختمان خضرا - طبقه ۳ - واحد ۳۵
۴۷۸۷ ۳۶۲۸ ۷۱ ۹۸+
info@sepehrdanesh2.com

موسسه اعزام دانشجو کامیاران سپهر دانش

شماره ثبت : ۲۵۷۸

هلند (زمینه فعالیت مؤسسه همکار)

هُلند به هلندی Nederland کشوری است کوچک از قلمروهای پادشاهی هلند در شمال غربی اروپا با شانزده و نیم میلیون جمعیت که بیشترشان مسیحی پروتستان هستند.

پذیرش مقاطع مختلف تحصیلی
تحصیل در مقطع کارشناسی
طول دوره تحصیل 4-3 سال
زبان تحصیل هلندی – در موارد محدودی انگلیسی
مدرک مورد نیاز زبان ب1 هلندی- آیلتس شش و نیم
هزینه تحصیل 8000-6000 یورو در سال
امکان اخذ بورسیه به صورت محدود
زمان شروع ترم تحصیلی سپتامبر - فوریه
مدرک مورد نیاز با مشاورین موسسه هماهنگ شود.
حداقل معدل شرایط با مشاور موسسه چک شود .
هزینه زندگی بصورت میانگین 700-800یورو در ماه
توضیحات کسانی که دارای ایلتس 5 می باشند میتوانند در دوره های Pre-Bachelor یکساله با شهریه 7500 یورو – کسانی که دارای ایلتس 5.5 می باشند می توانند در دوره های Pre-Bachelor شش ماهه با هزینه 5000 یورو شرکت کنند سپس وارد دوره اصلی Bachelor شوند.
 
تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
طول دوره تحصیل 2-1سال
زبان تحصیل انگلیسی - هلندی
مدرک مورد نیاز زبان آیلتس حداقل شش و نیم
هزینه تحصیل 12000 یورو در سال
امکان اخذ بورسیه به صورت محدود
زمان شروع ترم تحصیلی سپتامبر - فوریه
مدرک مورد نیاز با مشاورین موسسه هماهنگ شود.
حداقل معدل شرایط با مشاور موسسه چک شود .
هزینه زندگی بصورت میانگین 700-800یورو در ماه
توضیحات کسانی که دارای ایلتس 5 می باشند میتوانند در دوره های Pre-Master یکساله با شهریه 7500 یورو – کسانی که دارای ایلتس 5.5 می باشند می توانند در دوره های Pre-Master شش ماهه با هزینه 5000 یورو شرکت کنند سپس وارد دوره اصلی Master شوند.
 
تحصیل در مقطع دکترا
طول دوره تحصیل 5-3سال
زبان تحصیل انگلیسی
مدرک مورد نیاز زبان آیلتس حداقل شش و نیم به بالا
هزینه تحصیل معمولا به صورت پوزیشن است.
امکان اخذ بورسیه بلی
زمان شروع ترم تحصیلی Any time
مدرک مورد نیاز با مشاورین موسسه هماهنگ شود.
حداقل معدل شرایط با مشاور موسسه چک شود .
هزینه زندگی بصورت میانگین 700-800یورو در ماه

 اطلاعات کشور هلند:
جمعیت مسلمانان هلند نزدیک به یک میلیون نفر است. پایتخت هلند شهر آمستردام است، اما به منظور تمرکززدایی بسیاری از وزارتخانه‌ها و سفارتخانه‌ها در شهر لاهه یا پیرامون آن مستقر شده‌اند. هلند بخش اصلی و اروپایی پادشاهی هلند به‌شمار می‌رود که جزایری را در آمریکای مرکزی نیز شامل می‌شود. هلند از شرق با آلمان همسایه‌است و از جنوب با بلژیک و از غرب نیز از طریق دریا با بریتانیا هم‌جوار است. بندر روتردام دومین شهر بزرگ هلند است و از نظر مساحت و تعداد اسکله‌هایی که دارد، بزرگ‌ترین بندر اروپا نیز به‌شمار می‌رود. واحد پول آن یورو است.جمعیت این کشور در حدود ۱۶ میلیون نفر و مساحت آن حدود ۳۴ هزار کیلومتر مربع می باشد. هلند به ۱۲ استان و ۴۶۷ شهرستان تقسیم شده است۲۵ درصد از زمین‌های کشور هلند پایین‌تر از سطح دریای آزاد قرار دارد و ۲۱ درصد از جمعیت آن در این مناطق زندگی می‌کنند.
استقلال هلند:
هلند تا پیش از استقلال به هلند هابسبورگ شناخته می‌شد. چراکه زیر فرمان امپراتوری هابسبورگ بود. در پی جنگی خونین و هشتادساله در سال ۱۶۴۸ میلادی از زیر فرمان امپراتور اسپانیا خارج شد. پس از آن با برقراری جمهوری و در پی آن با ایجاد آرامش در کشور، فعالیت‌های بازرگانی، فرهنگی و سیاسی گسترده‌ای از سوی هلندیان آغاز شد که از آن به عنوان دوران طلایی هلند نام برده می‌شود.
اقتصاد:
تولید ناخالص داخلی هلند (نه تولید ملی) در سال ۲۰۰۶ بیش از پانصد میلیارد یورو بوده‌است و نرخ رشد اقتصادی در همین سال نزدیک به ۳ درصد بوده‌است. رشد تورم در هلند از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷ بطور میانگین حدود دو درصد گزارش شده‌است. نرخ بیکاری در دوره مشابه حدود دو درصد بوده‌است (۴۰۰ هزار نفر و کمتر).
هلند در پرورش و تجارتِ گُل مقام اول را در جهان داراست. دامداری و کشاورزی نیز از پایه‌های اقتصاد هلند محسوب می‌شود. هلندی‌ها علی‌رغم کوچکی کشورشان سهم بزرگی در تجارت و بانکداری جهانی دارند. ایالات متحده آمریکا یکی از بازارهای اصلی هلند است و کشورهای اتحادیه اروپا مهم‌ترین شرکای تجاری آن هستند. بیش از نیمی از سهام شرکت نفتی- گازی شل را هلند در اختیار دارد و مابقی را بریتانیا. این شرکت که بخش هلندی آن به رویال داچ شل معروف است در زمینه استخراج و تجارت نفت و گاز در سراسر جهان از جمله ایران فعالیت می‌کند. هلند خود نیز دارای ذخایر گاز طبیعی است و بخش از آن را صادر می‌کند. کشتی سازی و صنایع شیمیایی از دیگر صنایع مادر در هلند هستند. از شرکتهای بزرگ هلندی می‌توان به فیلیپس صنایع الکترونیک)، هاینکن (یکی از عمده‌ترین تولیدکنندگان آبجو در جهان) و (صنایع شیمیایی مانند آکزونوبل) ااشاره کرد. واحد پول هلند پیش از تبدیل به یورو، فلورن یا گیلدر هلندی بود.

سیاست:
حکومت هلند پادشاهی مشروطه‌است که در آن شاه یا ملکه نقش چندان تعیین‌کننده‌ای در سیاست ندارد و بیشتر نماد وحدت ملی است. در ۳۰ آوریل ۲۰۱۳ میلادی، ملکه بئاتریکس از سمت خود کناره‌گیری کرد و پسرش ویلم الکساندر رسماً پادشاه کشور شد. پیش از ویلم الکساندر به مدت ۱۲۰ سال زنان (ملکه‌ها) بر هلند حکومت کرده‌اند. دو مجلس نمایندگان در این کشور وجود دارد و حزب دارای بیشترین رأی در انتخابات پارلمانی نخست‌وزیر را برمی‌گزیند و دولت را تشکیل می‌دهد. او مهم‌ترین مقام سیاسی کشور شناخته می‌شود. احزاب دموکرات مسیحی، سوسیال دموکرات (کار)، سوسیالیست، حزب سبزها و لیبرال از احزاب عمده در این کشور هستند. طی چند سال اخیر و بخصوص در انتخابات پارلمانی ۲۰۱۰ حزب آزادی (راست افراطی به رهبری خیرت ویلدرس) صندلی‌های بیشتری در مجلس هلند بدست آورده و ممکن است در دولتِ آتی به رهبری لیبرالها VVD حضور داشته باشد. تعداد قابل توجهی از نمایندگان مجلس هلند را شهروندان مهاجر ترک تبار و مراکشی‌تبار تشکیل می‌دهند. از ایرانیان مقیم هلند نیز «فرح کریمی» به نمایندگی از حزب سبزها در مجلس هلند حضور داشته‌است.
هلند عضو قدیمی اتحادیه اروپا و همچنین عضو پیمان نظامی ناتو است. دولت هلند از حملهٔ آمریکا به افغانستان و عراق پشتیبانی کرد و هم اکنون در افغانستان نیرو دارد.
هلند همراه با بلژیک و لوکزامبورگ، بنِلوکس را تشکیل می‌دهند. این نام یک پیمان همکاری منطقه‌ای بین این سه کشور است و از ترکیب نخستین حروف نام این کشورها ساخته شده‌است و این پیمان مادر پیمان اروپای یکپارچه‌است.
تقسیمات کشوری:

 


استان‌های هلند

مرکز استان
آسن درنته
لیلی‌استاد فلیوولاند
لیوواردن فریس‌لاند
آرنهم خلدرلاند
خرونینگن خرونینگن
ماستریخت لیمبورخ
سِرتوخِن‌بوس برابانت شمالی
هارلم هلند شمالی
زووله افریسل
لاهه هلند جنوبی
اوترخت اوترخت
میدل‌بورخ زیلاند

تحصیل در کشور هلند:
کشور هلند از جمله معدود کشورهای اروپای غربی هست که تحصیل و حتی زندگی به زبان انگلیسی در آن راحت و بدون مشکل می باشد. و برعکس خیلی از کشورهای دیگر اروپایی حداقل در دوران دانشجویی احتیاج زیادی به دانستن زبان هلندی نخواهید داشت.
مردم هلند به نسبت سایر اروپایی ها انسان هایی گرم در برخورد با خارجی ها هستند و جزو معدود کشوهایی هستند که پذیرای زبان انگلیسی بوده و مانند فرانسویها و آلمانیها تعصبی بر زبان خود ندارند.
مردم کشور هلند پس از کشورهای اسکاندیناوی از سطح رفاه بسیار بالای برخوردار بوده و همواره جزو 5 کشور شاد دنیا می باشند.
هلند یکی از پیشرفته ترین کشور های جهان در زمینه های تجارت، توریسم و کشاورزی محسوب می شود. عضویت در اتحادیه اروپا و پیمان شنگن از مزایای ویژه زندگی و تحصیل در کشورهلنداست ، و امروزه بسیاری از افرادی که از هوش بالایی برخوردار باشند کشوری را انتخاب می نمایند که بتوانند از طریق ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای سرمایه گذاری و یا هر ویزای دیگر از آن کشور وارد کشورهای عضو اتحادیه اروپا بشوند. شما می توانید از طریق ویزای تحصیلی در کشور هلند به راحتی به تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر داشته باشید.

مزایای تحصیل در هلند:
تدریس به زبان انگلیسی: هلند یکی از کشورهای غیرانگلیسی‌زبان است که در دانشگاه‌های آن برای دانشجویان خارجی دوره‌هایی به زبان انگلیسی ارائه می‌شود. از اواسط قرن گذشته، دانشگاه‌های هلند، دوره‌های انگلیسی را به صورت دوره‌هایی کوتاه به منظور آماده‌سازی افراد مشغول به تحصیل در دوره‌های لیسانس و دانشجویان مقاطع تحصیلی فوق لیسانس و دکترا ارائه داده‌اند.
مدارک بین المللی: هلند با بکارگیری روش‌های غنی آموزشی و نیز وجود دانشگاه‌های معتبر، به عنوان مهد دانش شناخته شده است. تحقیقات علمی انجام‌شده در دانشگاه‌های هلند از اعتبار بالایی در هر دو عرصه ملی و بین‌المللی برخوردار است. تحصیل در این کشور تمام استانداردهای جهانی را دارا بوده و شهرت فراوانی در سطح بین‌المللی  دارد. داشتن مدرک از یک دانشگاه هلندی فرصت مناسبی است برای شروع تجارت خصوصی و دست‌یابی به عرصه‌های موفق کاری در دنیا.
سیستم آموزشی: سیستم آموزشی در هلند، بر پایه کار گروهی و وجود روابط متقابل متمرکز است و برای دانشجویان با ملیت‌های مختلف فرصت آشنایی با یکدیگر را ایجاد می‌کند. دانشجویان ضمن تحصیل به متخصصانی روشنفکر با نگرشی وسیع تبدیل خواهند شد. همچنین در این کشور دانشجویان برای تجزیه و تحلیل و در نهایت حل‌کردن مشکلات و تقویت علایق شخصی آموزش داده می‌شوند که این سبک آموزش، تحسین بین‌المللی را در پی دارد.  
محیط آموزشی چند ملیتی: افراد بسیاری از سرتاسر جهان برای ادامه تحصیل به هلند می‌آیند. هلند کشوری است غیرانگلیسی‌زبان که ۹۵٪ از ساکنانش به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. این مزیت، زندگی، تحصیل و کارکردن را در آنجا برای افراد غیربومی تسهیل و رضایت‌بخش می‌سازد. همچنین هلند کشوری است که نقش بسزایی در اتحادیه اروپا داشته و در زمینه تجارت جهانی شهرت دارد. بسیاری از شرکت‌های جهانی، شعبه‌ای در این کشور دارند. این ویژگی به دانشجویان دانشگاه‌های این کشور امکان کارآموزی در این شرکت‌ها، پرورش استعدادها و نهایتا مشخص‌شدن حیطه شغلی‌شان در آینده را می‌دهد.
هزینه‌ تحصیل در هلند: هزینه‌های تحصیل و دیگر مخارج برای افرادی که به منظور تحصیل به هلند می‌روند، در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی، مناسب‌تر است. همچنین تعدادی از دانشگاه‌های هلند بورس و کمک هزینه تحصیلی به دانشجویی اعطا می‌کنند که کاهش هزینه‌های تحصیلی را در پی داشته و یا آن‌ها را کاملا پوشش می‌دهد.

تحصیل در مقطع لیسانس در کشور هلند:
دوره تحصیل در مقطع لیسانس در کشور هلند ۳ الی ۴ سال به طول می انجامد و این نکته حائز اهمیت است  بیشتر  این دوره ها به زبان هلندی تدریس می شوند . متقاضیان به اخذ پذیرش تحصیلی به زبان هلندی ، می بایست مدارکی دال بر تسلط به این زبان را در سطح B1  قبل از ورود به دانشگاه کسب نمایند .
 اما در برخی دانشگاه ها این رشته ها به زبان انگلیسی نیز تدریس می شوند و فرد متقاضی می بایستی مدرک زبان انگلیسی آیلتس شش و نیم را داشته باشد .
دوره لیسانس به دوقسمت تقسیم میشود.دانشگاه های هلند در مقطع لیسانس به دو نوع دانشگاه های آکادمیک و دانشگاههای علوم کاربردی تقسیم بندی می شوند.در گروه اول که دانشگاه های آکادمیک هستنداکثر دوره های لیسانس به زبان هلندی هستند و دوره های انگلیسی محدودتر می باشند. این دانشگاه ها همانند همه دانشگاه های آکادمیک مناسب برای کسانی هست که میخواهند ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر داشته باشند.
دانشگاه های علوم کاربردی دارای رشته های بیشتری به زبان انگلیسی هستند و اینگونه دانشگاه ها بیشتر در کارعملی و کاربردی تکیه دارندوفارغ التحصیلان این دانشگاه ها افرادی ورزیده برای ورود به بازارکار واقعی می باشند. امکان ادامه تحصیل برای این گروه هم مهیاست. فارغ التحصیلان این دوره ها در داخل خود هلند در بعضی دانشگاه ها با گذراندن یک ترم دروس پیش نیاز به دوره فوق لیسانس وارد می شوند و در بعضی دانشگاه ها و در بسیاری از دانشگاه های سایر کشورهای دنیا بطور مستقیم وارد دوره فوق لیسانس می شوند.
داشتن مدرک دیپلم متوسطه ۱۱ ساله بهمراه مدرک پیش دانشگاهی  و یا دیپلم ۱۲ ساله از شرایط تحصیل در این دوره ها می باشد.
شهریه این دوره ها بسته به نوع رشته و دانشگاه بین 5000 تا 20000 یورو در سال می باشد. در مواردی امکان گرفتن بورس و یا وام هم مهیاهست که در موقع درخواست پذیرش برای کمک هزینه هم می توان اقدام کرد.
دانشجویان دوره لیسانس در هلند دارای ویزای دانشجویی و اجازه کار قانونی به صورت 10 ساعت در هفته در طول ترم های تحصیلی و تمام وقت در تعطیلات بین دو ترم و تابستان می باشند.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور هلند:
طول دوره کارشناسی ارشد بین 1 یا 2 سال است. این دوره ها به دو زبان هلندی و یا انگلیسی تدریس می شوند.اما غالبا این دوره ها به زبان انگلیسی می باشند.
برای تحصیل به زبان هلندی مدرک زبان B2  و تحصیل به زبان انگلیسی مدرک ایلتس شش و نیم مورد نیاز می باشد.
شهریه این دوره ها بسته به نوع رشته و دانشگاه بین 5000 تا 20000 یورو در سال می باشد. در مواردی امکان گرفتن بورس و یا وام هم مهیاهست که در موقع درخواست پذیرش برای کمک هزینه هم می توان اقدام کرد.
دانشجویان دوره فوق لیسانس در هلند دارای اجازه کار قانونی به صورت 20 ساعت در هفته در طول ترم های تحصیلی و تمام وقت در تعطیلات بین دو ترم و تابستان را دارند.

تحصیل در مقطع دکترا در کشور هلند:
هلند یکی از بهترین و مناسب ترین شرایط را برای تحصیل در دوره دکترا در اروپا را داراست. تحصیل در مقطع دکتری در کشور هلند به دو صورت می باشد. این افراد یا از طریق بورسیه پذیرفته می شوند و یا افرادی هستند که باید برای دانشگاه هزینه پرداخت کنند.
افرادی که از طریق ویزای بورسیه اقدام می نمایند به استخدام گروه تحقیقاتی در دانشگاه در می آیند و ویزای کار دریافت می کنند .
فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد در تمامی رشته‌ها (به استثنای رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پیراپزشکی) تنها با ارائه مدرک کارشناسی ارشد خود می توانند بدون پرداخت شهریه در دانشگاههای هلند در مقطع دکترا تحصیل کنند. متقاضی تحصیل در مقطع دکترا معمولا دانشجو محسوب نمی‌شود، زیرا دانشگاه اقدام به استخدام وی (اگر کیفیت‌های لازم را داشته باشد) به عنوان استادیار و دستیار تحقیق می‌کند. تحصیل در مقطع دکترا در هلند معمولا 4 سال به طول می‌انجامد. طی این مدت علاوه بر این که شخص هزینه‌ای بابت تحصیل نمی‌پردازد، حقوق ماهیانه قابل توجهی در ازای دستیاری تحقیق دریافت می‌کند که کلیه هزینه‌هایش را تأمین می‌کند. این حقوق معمولا از 1500یورو در ماه شروع شده و تا 2500یورو در سال چهارم می‌رسد. همچنین برخی از دانشگاهها برحسب مورد دانشجو را به یکی از دانشگاههای طراز اول دنیا مثل هاروارد، ام آی تی و استنفورد در آمریکا یا آکسفورد، منچستر و ردینگ در انگلستان اعزام می‌کنند.
البته این افراد بایستی شرایط خاصی را به شرح ذیل دارا باشند :
♦ داشتن مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر
♦ آیلتس شش و نیم به بالا
♦ تایید یک استاد راهنما
♦ دو توصیه‌نامه از اساتید دانشگاهی و حرفه‌ای مربوط
♦ خلاصه پروپوزال
♦ انجام مصاحبه آنلاین
♦ رزومه تحصیلی
♦ انگیزه‌نامه
نکته قابل توجه درباره تحصیل دکترا در هلند این است که دانشجو در زمان تحصیل  و با دریافت حقوق ماهیانه درواقع بشکل خودکار ملزم به پرداخت مالیات به دولت بوده که این خود امتیازی در جهت کسب اقامت دائم کشور هلند محسوب می‌شود. همانطور که اشاره شد دوره دکترا در هلند ممکن است تا 4سال به طول انجامد  و این در حالی است که شخص بعد از پرداخت 5سال مالیات در هلند می‌تواند طبق قوانین حوزه شینگن برای گرفتن اقامت دائم و اخذ پاسپورت هلندی اقدام کند.

دانشجویان دوره دکترا در هلند دارای اجازه کار قانونی به صورت 30 ساعت در هفته در طول ترم های تحصیلی و تمام وقت در تعطیلات بین دو ترم و تابستان را دارند.
پروسه اخذ پذیرش دکترا در هلند از ابتدا تا اخذ ویزا معمولا تا 6ماه به طول می‌انجامد.

مهلت ثبت نام و  شروع سال تحصیلی در کشور هلند:
مهلت ثبت نام بستگی به دانشگاه، مقطع و حتی رشته تحصیلی بسیار متغیر می باشد و باید رشته تحصیلی و نوع دوره انتخاب شود. زمان اغاز تحصیل در بیشتر رشته ها ترم اول و ماه های سپتامبر و اکتبر می باشد . اما در برخی رشته ها پذیرش برای بار دوم در ماه ژانویه یا فوریه نیز انجام می شود که مدارک باید چند ماه قبل به دانشگاه تحویل داده شود.

هزینه های زندگی در هلند:
هزینه های زندگی در هلند هم برای یک زندگی نرمال دانشجویی برای فرد مجرد بین 600 تا 800 یورو در ماه می باشدکه این هزینه ها با صرفه جویی گاهی تا 500 یورو هم ممکن است کاهش یابد. برای افراد متاهل هم این رقم بین 800 تا 1200 یورو در ماه می تواند متفاوت باشد.
البته واضح است این هزینه ها بسته به شهر و نوع زندگی برای هرکسی متفاوت است.

کار دانشجویی در کشور هلند:
دانشجویان میتوانند هزینه های خود را با کار در چهارچوب ضوابط (بویژه از سال دوم به بعد) تأمین نمایید. این موضوع را در نظر داشته باشید که همیشه برای ورود به کشورهای دیگر و کار در آن کشور در سال اول و یا ماه های اول نمیتوانید کار پیدا کنید این یک مساله بدیهی است و علت اینست که با فرهنگ، مردمان آن کشور، تفکر اقتصادی آن کشور کاملا آشنا نیستیم.
بر اساس ضوابط دولت هلند، دانشجویان مجازند ۱۰ الی 2۰ساعت در هفته کار کنند. محدودیت کار کردن در حین تحصیل بستگی به میزان تحصیلات و مقطع تحصیلی دارد.
هر ساعت کار دانشجویی دستمزدی در حد ۷ تا ۱۰ یورو (خالص، پس از کسر مالیات) خواهد داشت. البته این موضوع بستگی به نوع کار هم دارد .

معرفی برخی از دانشگاه های برتر هلند:

1. Delft University of Technology
دانشگاه تکنولوزی دلفت مشهورترین دانشگاه فنی هلند هست و تعداد زیادی از دانشجویان نخبه ایرانی در ان مشغول به تحصیل می باشند. این دانشگاه در شهر کوچک دلفت قرارگرفته.
2. Eindhoven University of Technology (TU/e)
دانشگاه فنی آیندهوون هم از مشهورترین دانشگاه های فنی هلند می باشد که در شهر صنعتی آیندهوون که کارخانه فیلیپس در آن واقع شده می باشد.
3. University of Twente
دانشگاه توونته سومین دانشگاه فنی هلند بوده و در شهر انسخده واقع می باشد.
4. University of Amsterdam
این دانشگاه در شهر آمستردام واقع شده و دارای دپارتمان های زیر می باشد:
♦ Economics & Business   ♦ Humanities   ♦ Medicine   ♦ Dentistry   ♦ Law   ♦ Science  
♦ Social and Behavioral Sciences   ♦ Interdisciplinary Studies   ♦ Interfaculty Teacher Training Programmes (ILO)

5.Vrije Universiteit Amsterdam(Free university Amsterdam)
دانشگاه آزاد آمستردام نیز در شهر آمستردام واقع شده و دارای دپارتمان های زیر می باشد.
♦ Behavioural and Movement Sciences   ♦ Dentistry / ACTA   ♦ Earth and Life Sciences   ♦ Economics and Business Administration   ♦ Humanities   ♦ Law   ♦ Sciences   ♦ Social Sciences   ♦ Theology   ♦ VUmc School of Medical Sciences

 

6. Erasmus University Rotterdam
دانشگاه اراسموس روتردام که از دانشگاه های بسیار معتبر در مدیریت و بیزینس می باشد و در شهر روتردام واقع می باشد. و دارای دپارتمان های زیر می باشد.
♦ Erasmus School of Economics   ♦ Erasmus School of Law   ♦ Faculty of Social Sciences   ♦ Faculty of Philosophy
♦ Erasmus MC (Life Sciences & Health                ♦ Erasmus School of History, Culture and Communication)
♦ Rotterdam School of Management, Erasmus University           ♦ Institute of Health Policy & Management
♦ International Institute of Social Studies                 ♦ Institute for Housing and Urban Development Studies

7. Radbound University
دانشگاه رادبود که از دانشگاه های معتبر در رشته های بیوشیمی و بیوتکنولو‌‌ژی می باشد و در شهر نایمیخن واقع شده است.
♦ Arts    ♦ Law    ♦ Medical Sciences      ♦ Science       ♦ Social Sciences         ♦ Nijmegen School of Management
 ♦ Philosophy, Theology and Religious Studies      ♦Special Faculty of Theology   

8. Universiteit Leiden
دانشگاه لیدن قدیمیترین دانشگاه هلند می باشد. دانشکده ها و موسسات تحقیقاتی این دانشگاه در شهره های Leiden و  The Hague واقع شده اند.
♦ Archaeology        ♦ Governance and Global Affairs          ♦ Humanities          ♦ Law      ♦ Science                            ♦ Social and Behavioral Sciences            ♦ Medicine/Leiden University Medical Center           ♦ Leiden University Graduate School of Teaching (ICLON)

 

9. Utrecht University
دانشگاه اوترخت بزرگترین دانشگاه هلند می باشد.و در شهر اوترخت واقع شده است.
♦ Geoscience      ♦ Humanities       ♦ Law, Economics and Governance      ♦ Medicine        ♦ Science  
 ♦ Social and Behavioral Sciences         ♦ Veterinary Medicine

10. Tilburg University
دانشگاه تیلبورگ در رشته های علوم کشاورزی و بیوشیمی مطرح می باشد.
♦ School of Economics and Management            ♦ School of Law            ♦ School of Social and Behavioral Sciences
♦ School of Humanities (Communication, Culture, Philosophy and Religion)           ♦ School of Catholic Theology

11. Wageningen University
مهم ترین مرکز آموزشی- تحقیقاتی در زمینه علوم گیاهی ، علوم دامی، علوم زیست محیطی و مدیریت منابع طبیعی ، تکنولوژی کشاورزی و علوم اجتماعی می باشد. این دانشگاه در سال 2016 برای دوازده همین بار بعنوان دانشگاه برتر کشور هلند شناخته شد. این دانشگاه دارای 5 دپارتمان اصلی به شرح زیر می باشد.
♦ Agrotechnology and Food Sciences              ♦ Animal Sciences                   ♦ Environmental Sciences   
♦ Plant Sciences              ♦ Social Sciences

12. University of Groningen
♦ Faculty of Economics and Business       ♦ Faculty of Behavioral and Social Sciences        ♦ Faculty of Theology and Religious Studies          ♦ Faculty of Arts          ♦ Faculty of Medical Sciences          ♦ Faculty of Law                   ♦ Faculty of Spatial Sciences       ♦ Faculty of Philosophy        ♦ Faculty of Mathematics and Natural Sciences

13. Maastricht University(UM)
این دانشگاه  در بین دانشگاه های جوان دارای رنک 4 در اروپا و رنک 7 دنیا می باشد. و از لحاظ داشتن شمار دانشجو و اساتید اینترنشال  دارای رتبه اول در اروپا می باشد.
♦ Faculty of Arts and Social Sciences                  ♦ Faculty of Health, Medicine and Life Sciences
♦ Faculty of Humanities and Sciences                 ♦ Faculty of Law              ♦ Faculty of Psychology and Neuroscience
♦ School of Business and Economics


لیست دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌ عالی‌ مورد تایید وزارت علوم :
گروه الف (ممتاز)


1.    University of Amsterdam (Universiteit Van Amsterdam)
2.    Leiden university      (دوره‌های کارشناسی‌ارشد یک ساله این دانشگاه در رشته‌های غیر مهندسی قابل بررسی و ارزشیابی می‌باشد)
3.    Utrecht university
4.    Erasmus University Roterdam
5.    Delft university of Technology
6.    University of Groningen
7.    Maastricht university (universiteit Maastricht)
8.    Radbound University of Nijmegen
9.    Wageningen University
10.    Eindhoven university of Technology
11.    Vrije Universiteit Amsterdam (Free university Amsterdam)
12.    University of Twente
13.    Tilburg university
گروه ب (خوب)
1.    Institute of Social Studies (ISS)
2.    Open University of Netherlands
3.    International Agricultural Centre (Wageningen International, Formerly IAC)
4.    Institute for Housing and Urban Development Studies (HIS)
5.    Institute for Plant, Animal and Technology (PTC+)
6.    International Maritime Transport Academy (STC)
7.    International Institute for Geo- information Science and Erth Observation (ITC)
8.    Royal Tropical Institute (KIT)
9.    Larenstein University of Professional Education
10.    Maastricht School of Management (MSM)
11.    Radio Nederland Training Center (RNTC)
12.    Institute for Water Education (UNESCO- IHE)
13.    
1.    TIAS Business School   صرفاً تا مقطع کارشناسی ارشد و در رشته های مدیریت بازرگانی و مالی
گروه ج (متوسط)
1.    Conservatorium Van Amsterdam
2.    Katholieke Theologische Universiteit te Utrecht
3.    Theologische Faculteit Tilburg
4.    Theologische Universiteit van de Christelijke Gereformeerde Kerken
5.    Theologische Universiteit van de Gereformeerde Kerken
6.    Theologische Universiteit van de Christelijke Gereformeerde Kerken (vrijg.) Ned.
7.    Transnationale Universiteit Limburg
8.    Nyenrode Business Universiteit
9.    University for Humanistics
10.    Universiteit Nimbas Graduate School of Management
گروه د(ضعيف)
1.    Amsterdam School of the Arts, University of Professional Education
2.    ArtEZ Institute for the Arts, University of Professional Education
3.    AVANS University of Professional Education
4.    CHN University of Professional Education
5.    Codarts, University of Professional Arts Education
6.    De Kempel, University of Professional Education, Teacher Training College
7.    Design Academy Eindhoven, University of Professional Education
8.    Drenthe University of Applied Sciences, University of Professional Education
9.    Driestar Christian University of Professional Education
10.     Dronten, University of Professional Education, Agricultural
11.     Ede Christian University of Applied Sciences, University of Professional Education
12.    Fontys Pedagogic Technical University of Professional Education
13.    Fontys University of Applied Sciences
14.    Gerrit Rietveld Academie, University of Professional Education
15.    HAN University of Applied Sciences, University of Professional Education
16.    Hanze University of Applied Sciences Groningen, University of Professional Education
17.    HAS Den Bosch University of Professional Education
18.    Helicon University of Professional Education
19.    HES Amsterdam School of Economics & Business, University of Professional Education
20.    Hogeschool Domstad, of University of Professional Education, Teacher Training
21.    Hogeschool De Horst, University of Professional Education
22.    Hogeschool Edith Stein OCT, University of Professional Education, Teacher Training
23.    Hogeschool Leiden, University of Professional Education
24.    HOgeschool Van Amsterdam, University of Proffessional Education
25.    Hogeschool van Utrecht, University of Professional Education
26.    Hogeschool Zeeland, University of Applied Sciences, University of Professional Education
27.    Hogeschool The Hague International Institute for Hospitality Management
28.    INHOLLAND University of Applied Sciences, University of Professional Education
29.    IPABO Amsterdam, University of Professional Education, Teacher Training
30.    Iselinge, University of Professional Education, Teacher Training
31.    Marnix Academie, University of Professional Education, Teacher Training
32.    NHL University of Applied Sciences, University of Professional Education
33.    NHTV Breda University of Applied Sciences, University of Professional Education
34.    Reformed University of Professional Education Zwolle
35.    Roman Catholic Primary Teacher Training College Zwolle, University of Professional Education
36.    Rotterdam University of Professional Education
37.    Royal Academy of Art, University of Professional Education
38.    Saxion University of Applied Sciences, University of Professional Education
39.    STOAS, University of Professional Education, Teachre Training
40.    The Hague University of Applied Sciences, University of Professional Education
41.    Utrecht School of The Arts, University of Professional Education
42.    Van Hall Institute/ Larenstein, University of Professional Education
43.    Windesheim University of Professional Education
44.    Zuyd University of Professional Education


مدارک صادره از دانشگاهها و مراکز آموزش عالی- دانشگاههای علوم کاربردی غیردولتی و سایر مراکز آموزش عالی هلند در فهرست زیر صرفا در مقطع کارشناسی و پس از بررسی کیفی (اخذ آزمون ) قابل بررسی و ارزشیابی هستند.

1.     HANIO, HAN Individueel Onderwijs
2.     Hogeschool Thorbecke
3.     Instituut Brouwer
4.     Stichting Hoger Onderwijs NOVI
5.     Azusa Theologische Hochschool (in Ducth)
6.     St Amsterdamse Balletacademie
7.     The New School for Information Services
8.     Stichting Hoger Onderwijs voor Bedrijfskundige Informatiekunde
9.     Stichting opleidingen Hoder Ondewijs voor Tolken en Vertalers
10.     Markus Verbeek Opleidingen Stichting Hoger Onderwijs
11.     Hogschool GEO
12.     PBNA- HBO
13.     HBO Nederland
14.     Hogschool Dirksen B.V.
15.     Nationale Luchtvaart School
16.     Knowledge Services (IBBB)
17.     European University for Professional Education
18.     Hogeschool Schoevers
19.     Academie voor Eurythmie
20.     InterCollege Business School
21.     Dutch Delta University of Professional Education
22.     Hogeschool Hanzesteden
23.     Hogeschool Wittenborg
24.     Hogeschool DOC
25.     TMO, Hogeschool voor Modemanagement
26.     Stichting ABC Hogeschool Dordrecht en Omstreken
27.     IVA Driebergen
28.     De Stichste Hogeschool
29.     Theologische HS vanwege de Gereformeerde Bond ‘Johannes Calvijn’
30.     Stichting Post- Hoger Onderwijs Eindhoven
31.     Hogeschool Notenboom
32.     Fontys Bedrijfshogeschool
33.     Hogesholen Oost Nederland
34.     Hogeschool Gorinchem IDE bv
35.     Christelijke leergangen op reformatorische grondslag de Driestar
36.     Hogeschool voor Pedagogische en Sociaal- Agogische Onerwijs Groningen
37.     Hogeshool TIO
38.     Stichting Hogeschool Rens & Rens
39.     Hogeschool ISBW B.V.
40.     Stichting NTI Hogeschool
41.     Stichting LOI Hoger Onderwijs
42.     Bourdon Hogeshool voor Muziek
43.     NEA Transport Hogeschool
44.     Hogeschool Praehep
45.     Eurocollege Hogeschool
46.     KBK Hogeschool B.V.
47.     Hogeschool Thorn Kreato Muziekacademie
48.     Instituut voor psychosynthese
49.     Stichting Stichtse Opleiding Middelbare Akten (SOMA)
50.     ITV Hogeschool voor Tolken en Vertalen
51.     Stichting NBI Hogeschool voor theologie
52.     Evangelische Theologische Hogeschool
53.     Stichting management opl. Gezondheidszorg Zeeland te Vlissingen
54.     Stichting Hogeschool West- Nederland voor Vertaler en Tolk
55.     Stichting Esperanto bij het Onderwijs
56.    Hogesholen Management Documentaire Informatievoorziening (HMDI)
57.    De Wittenberg; Chr. Hogeschool en toerustingscentrum
58.    De Vrije Muziek- Akademie
59.    Stichting Windesheim
60.    Hogeshool Schumann Akademie BV
61.    Stichting Reformatoresche Leergangen
62.    Business School Nederland (BSN)
63.    Hogeschool van Utrecht, Theo Thijssen Academi
64.    Pro Education B.V. van de Hogeschool van Amsterdam
65.    Roosevelt Academy
66.    Schouten en Nelissen
67.    Stichting Wetenschappelijke opleidingen Twente
68.    Transfergroep Rotteradm

 

 

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top