خیابان ستارخان - روبروی ولیعصر - ساختمان خضرا - طبقه ۳ - واحد ۳۵
۴۷۸۷ ۳۶۲۸ ۷۱ ۹۸+
info@sepehrdanesh2.com

موسسه اعزام دانشجو کامیاران سپهر دانش

شماره ثبت : ۲۵۷۸

ایتالیا (زمینه فعالیت مؤسسه همکار)

ایتالیا کشوری در جنوب اروپا و پایتخت آن شهر رم است. این کشور از شبه ‌جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردِنی در دریای مدیترانه تشکیل شده‌است.  امروزه ایتالیا کشوری توسعه‌یافته است و جزو هشت کشور صنعتی به‌شمار می‌آید.

پذیرش مقاطع مختلف تحصیلی
تحصیل در مقطع کارشناسی
طول دوره تحصیل 4 سال
زبان تحصیل اکثر دانشگاهها ایتالیایی
مدرک مورد نیاز زبان مدرک زبان ایتالیایی ( استرنی ) – آیلتس حداقل شش و نیم
هزینه تحصیل نهایتا 3000 یورو در سال
امکان اخذ بورسیه بله
زمان شروع ترم تحصیلی سپتامبر - ژانویه
مدرک مورد نیاز به لیست مدارک مراجعه شود
هزینه زندگی بصورت میانگین 800-600 یورو در ماه
 
تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
طول دوره تحصیل 2 سال
زبان تحصیل ایتالیایی / انگلیسی
مدرک مورد نیاز زبان مدرک زبان ایتالیایی (استرنی ) – آیلتس حداقل شش و نیم
هزینه تحصیل نهایتا 3000 یورو در سال
امکان اخذ بورسیه بلی
زمان شروع ترم تحصیلی سپتامبر - ژانویه
مدرک مورد نیاز به بخش مدارک مراجعه شود
حداقل معدل شرایط با مشاور موسسه چک شود .
هزینه زندگی بصورت میانگین 800-600 یورو در ماه
 
تحصیل در مقطع دکترا
طول دوره تحصیل 3 سال
زبان تحصیل انگلیسی
مدرک مورد نیاز زبان آیلتس حداقل شش و نیم
هزینه تحصیل نهایتا 3000 یورو در سال
امکان اخذ بورسیه بلی
زمان شروع ترم تحصیلی سپتامبر - ژانویه
مدرک مورد نیاز به بخش مدارک مراجعه شود
حداقل معدل شرایط با مشاور موسسه چک شود .
هزینه زندگی بصورت میانگین 800-600 یورو در ماه
 
تحصیل در رشته پزشکی
طول دوره تحصیل 6 سال
زبان تحصیل انگلیسی
مدرک مورد نیاز زبان آیلتس شش و نیم به بالا
هزینه تحصیل بدون بورسیه سالیانه حدود 3000 یورو
امکان اخذ بورسیه بلی
زمان شروع ترم تحصیلی اکتبر
مدرک مورد نیاز با مشاورین موسسه هماهنگ شود.
حداقل معدل شرایط با مشاور موسسه چک شود .
هزینه زندگی بصورت میانگین 800-600 یورو در ماه
 
تحصیل در داروسازی
طول دوره تحصیل 5 سال
زبان تحصیل انگلیسی
مدرک مورد نیاز زبان آیلتس شش به بالا
هزینه تحصیل بدون بورسیه سالیانه حدود 3000 یورو
امکان اخذ بورسیه بلی
زمان شروع ترم تحصیلی اکتبر
مدرک مورد نیاز با مشاورین موسسه هماهنگ شود.
حداقل معدل شرایط با مشاور موسسه چک شود .
هزینه زندگی بصورت میانگین 800-600 یورو در ماه

اطلاعات کشور ایتالیا:
ایتالیا کشوری در جنوب اروپا و پایتخت آن شهر رم است. این کشور از شبه ‌جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردِنی در دریای مدیترانه تشکیل شده‌است.  امروزه ایتالیا کشوری توسعه‌یافته است و جزو هشت کشور صنعتی به‌شمار می‌آید.
واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی آن ایتالیایی است. جمعیت ایتالیا ۶۰ میلیون و ششصد هزار نفر است و ۹۱.۶ درصد مردم آن مسیحی هستند.
ایتالیا پنجمین کشور پرجمعیت اروپا و ۲۳ مین کشور پرجمعیت دنیا است. ایتالیا آب‌وهوای معتدل فصلی دارد و آب‌وهوای مناطق ساحلی آن با شرایط هوایی کوهستان‌های داخلی تفاوت زیادی دارد.
دو کشور مستقل بسیار کوچک به نام‌های واتیکان و سان مارینو در درون خاک ایتالیا قرار دارند و یک تکه از خاک ایتالیا نیز بیرون از خاک اصلی این کشور و در سوئیس قرار دارد که کامپیونه دیتالیا نامیده می‌شود.
رم، پایتخت ایتالیا، به عنوان پایتخت امپراتوری روم و اقامتگاه پاپ، برای سده‌های پیاپی از مراکز سیاسی و مذهبی تمدن غرب بود.
پس از فروپاشی امپراتوری روم، منطقه ایتالیا به مناطق و شهرهای خودگردان بسیاری تقسیم شده‌بود (ازجمله جمهوری ونیز و دولت کلیسا) ولی واحدهای مختلف سیاسی در منطقه ایتالیا در سال ۱۸۶۱ متحد شده و کشور کنونی ایتالیا را به‌وجود آوردند.
در سطح اروپا، ایتالیا در آن دوره از جمله کشورهایی بود با حداکثر توان در راستای یکپارچگی اروپا در طی مراحل مختلف آن، چه از نظر اقتصادی و چه سیاسی کوشش نمود.
از اول ژانویه ۱۹۹۹ (میلادی)، ایتالیا از جمله ۱۱ کشوری است که واحد پولی یورو را به عنوان پول واحد برگزید.
جغرافیا :
ایتالیا در جنوب اروپا با مختصات جغرافیایی تقریبی ۵۰ ۲۲ شمالی، ۳۰ ۱۲ شرقی قرار دارد.
مساحت کل آن ۳۰۱۳۲۳ کیلومتر مربع (تقریباً یک پنجم ایران) است که از آن ۲۹۴۰۲۹ کیلومتر مربع خشکی و ۷۲۱۰ کیلومتر مربع آب است. ۷۶۰۰ کیلومتر ساحل دارد.
نکته جالب در مورد نقشه کشور ایتالیا این است که نقشه این کشور شبیه چکمه است.
جزایر ساردنی و سیسیل در دریای مدیترانه نیز جزو ایتالیا است.
مرزهای این کشور ۲۹۳۲۱ کیلومتر است. با کشورهای زیر مرز مشترک دارد:
• اتریش: ۴۳۰ کیلومتر
• فرانسه: ۴۸۸ کیلومتر
• واتیکان: ۳٫۲ کیلومتر (واتیکان در داخل شهر رم پایتخت ایتالیا قرار دارد)
• سان مارینو: ۳۹ کیلومتر (کشور سان مارینو در شمال ایتالیا و در دل ایالت امیلیا رومانیا قرار دارد)
• اسلوونی: ۲۳۲ کیلومتر
• سوئیس: ۷۴۰ کیلومتر
آب و هوای ایتالیا مدیترانه‌ای است. در شمال به دلیل وجود رشته‌کوه آلپ سرد، در جنوب خشک و در کل کشوری تقریباً گرم است.
بلندترین نقطه آن کوه مونته بیانکو با ارتفاع ۴۸۰۸ متر از سطح دریا و کمترین ارتفاع آن دریای مدیترانه‌است.
تقسیمات کشوری :
کشور ایتالیا از نظر جغرافیایی به ۲۰ ناحیه تقسیم می شود که ۵ تا از آن ها دارای نوعی خودمختاری در وضع قوانین محلی می باشند. از سوی دیگر ایتالیا به ۱۱۰ استان و ۸٬۱۰۰ شهرداری تقسیم می شود.
علاوه بر این در سال ۲۰۰۹ میلادی ۱۵ شهر ایتالیا به عنوان ابرشهر (متروپولیس) در نظر گرفته شدند که البته این تقسیمات جدید هنوز به مرحله رسمی و اجرایی نرسیده است.

 

 

 

زبانها:
عمده ایتالیایی‌ها رومی تبار هستند و زبان‌های رایج در ایتالیا هم تقریباً همگی شاخه‌هایی از زبان رومی بشمار می‌روند. با وجود اینکه زبان رسمی ایتالیا زبان ایتالیایی است اما زبان‌های پرگویشور دیگری در این کشور وجود دارند که حالتی نیمه رسمی و گاه محلی دارند. بسیاری از این زبان‌ها در معرض نابودی قرار گرفته‌اند که شروع مرگ تدریجی این‌زبان‌ها به دوره حکومت فاشیسم بر ایتالیا باز می‌گردد. ایتالیایی زبان رسمی این کشور است که از سال ۱۸۶۱ تا کنون این مقام را دارد.
• آلمانی: آلمانی زبان رسمی ایالت خودمختار تیرول جنوبی در شمال ایتالیا است. همچنین در بخش‌هایی از ایالت بولتزانو به دلیل هم‌مرزبودن با اتریش مردم به این زبان تکلم می کنند.
• فرانسوی: در شمال غربی و در ایالت وال له داوستا به دلیل هم مرز بودن با فرانسه مردم با این زبان آشنایی دارند.
• لیگوری: در مناطق شمالی ایتالیا بویژه شهر جنوا رایج است و بیش از یک میلیون گویشور در ایتالیا دارد. گویش جنوایی و بریگاسکی از مهم‌ترین گویش‌های این زبان در ایتالیا هستند.
• اسلوونیایی: در شهرهای تریست و گوریتزیا مردم به دلیل همسایگی با اسلوونی با این زبان آشنایی دارند.
• لومباردی: در مناطق شمالی ایتالیا بویژه نقاط هم‌مرز با سوئیس رایج است و بیش از سه میلیون گویشور در ایتالیا دارد.
• پیدمونتی: زبان رایج منطقه پیدمونت ایتالیاست که بیش از دومیلیون نفر از مردم ایتالیا بدان تکلم می‌کنند.
• ونیزی: زبان قدیمی منطقه ونیز که از زبان‌های رومی بشمار می‌رود و در ایتالیا قریب دو میلیون نفر از اهالی منطقه ونیز و مناطق مجاور بدان تکلم می‌کنند. این زبان در اسلوونی نیز رایج است.
• ناپلی: زبان رایج منطقه جنوب ایتالیا بویژه نواحی پالرمو و ناپولی است که بیش از شش میلیون نفر از سکنه ایتالیا بدان سخن می‌گویند. گویش ایتالیایی جنوبی در واقع گویشی از همین زبان است و نه ایتالیایی.
• توسکانی: زبان رایج در منطقه توسکانی است که گاهی گویشی از زبان ایتالیایی نیز شمرده می‌شود. حدود سه میلیون تن به این زبان تکلم می‌کنند.
• ساساری: این زبان اگرچه تنها ۱۲۵ هزارتن گویشور دارد اما در منطقه خودمختار ساردینیا زبان رسمی بشمار می‌رود.
• ساردوکمپیدانی از زبان‌های بومی جنوب ایتالیاست که هنوز نزدیک به یک میلیون گویشور دارد اما بیشتر گویشورانش در مناطق کوهستانی شمال ایتالیا بسر می‌برند که این بدلیل سیاست‌های فاشیستی ایتالیا در زمان جنگ جهانی دوم بوده‌است.
• زبان ایتالیایی-یهودی از زبان‌های رومی است که در ایتالیا امروزه بیش از دویست تن گویشور ندارد.
اقتصاد:
از جمله مهم‌ترین صنایع کشور می‌توان به صنایع فلزکاری، ماشین‌آلات، شیمیایی، وسائط نقلیه، مواد غذایی و مشروبات، منسوجات و البسه، هواپیماسازی، کشتی‌سازی، پتروشیمی، الکتریکی، اتمی و جنگ‌افزار اشاره نمود. گندم، جو، سیب‌زمینی، چغندرقند، سیب، ذرت، برنج، انگور، ماهی، گاو و خوک نیز مهم‌ترین محصولات کشاورزی و دامپروری کشور را تشکیل می‌دهند. سرانه زمین مزروعی برای هر نفر بالغ بر ۳۲/۰ هکتار است. تولید سالیانه گوشت گاو ۴۰۰/۱ هزار تن، گوشت خوک ۵۰۰/۱ هزار تن، گوشت گوسفند ۹۰۰/۱۵۴ تن و ۸۰۶ هزار تن صید ماهی است. تولید سالیانه نیروی الکتریسیته نیز معادل ۱/۲۴۱ میلیارد کیلووات ساعت است.
گردشگری:
ایتالیا در مرکز دریای مدیترانه واقع شده‌است، دریایی که تولد تمدن‌های بسیاری را بخود دیده‌است. ایتالیا دارای تاریخی غنی از تماس‌ها و تبادلاتی می‌باشد که بر مردم، اقتصاد و فرهنگش تأثیر گذاشته‌است.
فنیقیها، یونانیها، کارتاژها، اعراب و نورمنها از جمله مللی می‌باشند که در طول سده‌ها با تأثیر گذاشتن بر فرهنگ محلی ایتالیا، باعث گردیده‌اند تا ایتالیا بطور فوق العاده‌ای غنی از آثار معماری و هنری می‌باشد.
بر اساس محاسبه‌ای که یونسکو انجام داده، بیش از نیمی از میراث فرهنگی جهان در کشور ایتالیا واقع شده‌است، کشوری کوچک که مساحتش فقط ۰/۲۵ ٪ از کل خشکی‌های جهان است.
نشانه‌های باقی‌مانده از گذشته، آثار هنری و تنوع فوق العاده طبیعت در شبه جزیره ایتالیا از جمله عوامل جذب توریست به این کشور می‌باشد که امروزه یکی از توریستی‌ترین کشورهای جهان بشمار می‌آید.
رم، فلورانس، ونیز و بسیاری شهرهای دیگر، از جمله مقصدهای هنری هستند که برنامه هر بازدید کننده‌ای از شبه جزیره ایتالیا را تشکیل می‌دهند. در کنار این شهرهای بزرگ و معروف، میراثهای فرهنگی پنهانی هم در شهرهایی با تاریخ هزار ساله وجود دارند که البته در مسیر اصلی بازدیدها قرار ندارند و علی‌رغم اینکه کمتر شناخته شده‌اند، اما به همان اندازه شهرهای هنری ایتالیا دارای جذابیت می‌باشند.
شناخت ایتالیا با بازدید از شهرهای معروف و موزه‌ها و میادین آن کافی نیست، بلکه برای نیل به این مهم، باید دنیای رنگارنگ به اصطلاح ایتالیای کوچک را که غنی از زیبایی‌های طبیعی و هنری بی حساب و صدها مرکز شهری کوچک و متوسط که برخی از آنها پایتخت‌های باستانی با آثاری اصیل و بی نظیر می‌باشند، نیز در نوردید.
برای تکمیل این شناخت البته باید دسرها و غذاهای ایتالیا را هم تجربه کرد. غنا و تنوع رسوم و لهجه‌ها در هر گوشه از کشور به آسانی قابل تشخیص می‌باشد. غذاهای ایتالیایی آینده این تنوع است. بخاطر همین تنوع منطقه‌ای می‌باشد که ایتالیا تبدیل به یکی از اصلی‌ترین قطبهای توریسم بین‌المللی شده‌است. از جمله دیگر عواملی که در پیشرفت صنعت توریسم در این کشور زیبا نقش داشته‌اند می‌توان به نزدیکی ایتالیا به کشورهای صنعتی مرکز و شمال غرب اروپا، وجود وسایل ارتباطی سریع و اقتصادی با دیگر قاره‌ها و سطح عالی امکانات پذیرش توریست که کمتر کشوری از آن برخوردار می‌باشد، اشاره نمود.
هر ساله بطور میانگین حدود بیست میلیون گردشگر خارجی از ایتالیا بازدید می‌کنند و این رقم طبیعتاً علاوه بر میلیونها ایتالیایی می‌باشد که کشورشان را برای گذراندن تعطیلاتشان انتخاب می‌کنند و البته در این انتخاب، تکیه بر سی و پنج هزار واحد اقامتی موجود در کشور که دارای تقریباً دو میلیون تخت می‌باشند، دارند.
توریسم در عمل یکی از مهم‌ترین منابع اقتصادی ایتالیا به شمار می‌رود که حدود ۵/۵٪ از تولید داخلی کشور را به خود اختصاص داده‌است و این به معنای آنست که از نظر ارزش بالاتر از کل تولید بخش کشاورزی قرار دارد.
سینمای ایتالیا صنعت سینمای ایتالیا از اعتبار خوبی در سراسر جهان برخوردار است. گواه آن جوایزی است که ساخته‌هایش در فستیوال‌های متعدد و بین‌المللی دریافت می‌کند.
تحصیل رایگان در ایتالیا در رشته های انگلیسی زبان سه مقطع تحصیلی با بورسیه
ایتالیا یکی از برجسته ترین کشورهای اروپایی در زمینه های علوم، هنر و معماری و مهندسی است که با توجه به سیاستهای این کشور در جذب دانشجویان خارجی، سالانه بر تعداد رشته های انگلیسی زبان دانشگاهی افزوده و با مجموعه ای از تسهیلات از جمله بورسیه تحصیلی، به یکی از جذاب ترین مقاصد تحصیلی تبدیل شده است.
تحصیل رایگان در رشته های انگلیسی زبان مقطع کارشناسی ایتالیا با بورسیه
تحصیل در رشته های انگلیسی زبان در مقطع کارشناسی سه ساله و کارشناسی ارشد پیوسته پنج و شش ساله دانشگاه های دولتی ایتالیا مورد تایید وزارت علوم ایران با اعتبار بالای مدرک دانشگاهی و سطح آموزشی ممتاز در سال تحصیلی 19-2018 از طریق مصاحبه جهت برخی از رشته ها و آزمون کتبی برخی دیگر از رشته ها با شروع دوره سپتامبر 2018 امکانپذیر می باشد.
مهمترین رشته های ارائه شده جهت سال تحصیلی 19-2018 در مقطع کارشناسی در زمینه های تخصصی به شرح زیر می باشند:
معماری
علوم مهندسی شامل مکانیک، الکترونیک، خودرو و کامپیوتر
مدیریت
اقتصاد
فاینانس
بیوانفورماتیک
روانشناسی
پزشکی (دوره پیوسته 6 سال)
داروسازی (دوره پیوسته 5 سال)

تحصیل رایگان در رشته های انگلیسی زبان مقطع کارشناسی ارشد ایتالیا با بورسیه
با توجه به برنامه دانشگاهی 2018 دانشگاه های ایتالیا، امکان تحصیل در بیش از 300 رشته دانشگاهی و 40 دانشگاه رده اول و دوم ایتالیا و بدون آزمون در سال 2018 امکان پذیرش خواهند داشت.
مهمترین رشته های ارائه شده جهت سال تحصیلی 19-2018 در مقطع کارشناسی ارشد در زمینه های تخصصی به شرح زیر می باشند:
ریاضی
شیمی
فیزیک
 
معماری
طراحی معماری
طراحی داخلی
طراحی صنعتی
برنامه ریزی شهری
فشن و مد

علوم کامپیوتر
مهندسی کامپیوتر
تجارت الکترونیک
هوش مصنوعی و رباتیک
علوم دیتا
مهندسی سیستم
مهندسی ارتباطات و مخابرات
مهنسی مکانیک
مهندسی شیمی

مهندسی عمران
مهندسی محیط زیست

مهندسی برق
مهندسی الکترونیک
مهندسی مواد و نانوتکنولوژی
مهندسی صنایع
مهندسی مدیریت
مهندسی پزشکی
مهندسی انرژی
مهندسی خودرو
مهندسی نفت
مدیریت و اقتصاد
اقتصاد
مدیریت و اقتصاد توریسم
اقتصاد و مدیریت در هنر و فرهنگ
اقتصاد کشاورزی و غذایی
فاینانس
اقتصاد و تجارت بین الملل
اقتصاد اروپایی و حقوق تجارت
مدیریت بازرگانی
حسابداری
توسعه و تجارت بین الملل
برنامه ¬ریزی شهری
 
علوم پزشکی
بیوانفورماتیک
بیوتکنولوژی پزشکی
بیولوژی
روانشناسی
بیولوژی سلولی و مولکولی
علوم سلولی و ژنتیک
فعالیت بدنی و ارتقاء سلامتی
علوم انسانی
مطالعات اروپای شرقی
مطالعات اروپا و بین الملل
سیاست جهانی و روایط بین الملل

توسعه مناطق روستایی
توسعه پایدار
توسعه منطقه ای
 
تحصیل رایگان در رشته های انگلیسی زبان مقطع دکتری ایتالیا با بورسیه
با توجه به برنامه دانشگاهی 2018 دانشگاه های ایتالیا، امکان تحصیل در  رشته های دانشگاهی در مقطع دکتری در دانشگاه های رده اول ایتالیا در رشته های مهندسی با گرایش های مکانیک، الکترونیک، خودرو، کامپیوتر، نفت، انرژی، برق، صنایع، سیستم، مهندسی بایو، محیط زیست، حمل و نقل، عمران، مهندسی مدیریت، شیمی و فیزیک و نیز رشته های ریاضی، آمار، معماری، شهرسازی، طراحی، اقتصاد، مدیریت، فاینانس، علوم غذایی و کشاورزی، بیوتکنولوژی پزشکی، بیولوژی سلولی، ژنتیک و روانشناسی بدون آزمون در سال 2018 امکان پذیرش خواهند داشت.

تحصیل رایگان در رشته پزشکی به زبان انگلیسی دانشگاه های ایتالیا
 معرفی آزمون پزشکی (IMAT) ورودی  ایتالیا
تحصیل در رشته انگلیسی زبان پزشکی در دانشگاه های دولتی ایتالیا مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران با طول دوره شش سال با اعتبار بالای مدرک دانشگاهی و سطح آموزشی ممتاز با قوانین تغییر یافته و از طریق آزمون ملی آیمت (IMAT) که بصورت همزمان در سپتامبر هرسال برگزار خواهد شد، امکانپذیر می باشد.
 
مزیت های رشته پزشکی ایتالیا
1-اعتبار بالای مدارک تحصیلی و کیفیت بالای آموزشی دانشگاه های برگزار کننده رده اول ایتالیا
2-برگزاری تمامی طول دوره شش ساله پزشکی به زبان انگلیسی
3-هزینه پایین تحصیل (شهریه دانشگاه ها حداکثر 3000 یورو در سال هستند)
4-امکان اخذ تخفیف شهریه تا 100% شهریه دانشگاه بدون توجه به سوابق تحصیلی و معدل
5-امکان استفاده از تسهیلات بورسیه تحصیلی تا سقف 10000 یورو در سال
6-امکان شرکت در برنامه های تبادل دانشجو (ERASMUS) در اروپا و گذراندن بخشی از طول دوره در سایر دانشگاه های اروپایی
7-امکان اخذ بورسیه های تحصیلی در قالب برنامه های تبادل دانشجو در اروپا ERASMUS
8-امکان گذراندن دوره تخصص در تمامی دانشگاه های مطرح اروپا، آمریکا و کانادا
9-پذیرش مدارک صادره در تمامی کشورهای مطرح جهان جهت فعالیت های حرفه ای
10-مدارک دانشگاهی مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران در رده A دانشگاه های خارج از کشور
11-امکان انتقال بدون آزمون ورودی دانشجویان رشته پزشکی از سایر دانشگاه ها به ایتالیا
12-امکان اخذ اقامت تحصیلی و تردد بدون ویزا با سایر کشورهای اروپایی
13-امکان اخذ اقامت دائمی ایتالیا

معرفی آزمون آیمت (IMAT)
آزمون ورودی پزشکی دانشگاه های ایتالیا آیمت (IMAT) هر سال یک بار در ماه سپتامبر (شهریور ماه) همزمان در ایتالیا و تعدادی از کشورهای دیگر جهان و براساس استانداردهای طراحی شده دانشگاه کمریج انگلستان برگزار می گردد و افراد برگزیده براساس امتیاز کسب شده در آزمون و تعداد ظرفیت موجود امکان ثبت نام نهایی در رشته پزشکی دانشگاه های ایتالیا را خواهند داشت. آزمون بصورت اولویت بندی در تمام دانشگاه ها طی یک پروسه انجام می شود و با توجه به امتیاز کسب شده در آزمون، پذیرش در هر کدام از 11 اولویت دانشگاهی ممکن می باشد.
تعداد و ترکیب بندی سوالات آزمون آیمت (IMAT)
آزمون آیمت بصورت کتبی و در 60 سوال تستی بصورت زیر برگزار می گردد که متقاضیان زمان 100 دقیقه ای جهت پاسخگویی به سوالات خواهند داشت:
1-بخش اول شامل 22 سوال که از این تعداد 20 سوال مربوط به تست هوش، منطق، مهارت های عمومی حل مساله، سوالات مفهومی و آنالیز اطلاعات و 2 سوال عمومیست
2-بخش دوم مشتمل بر 18 سوال بیولوژی و زیست شناسی، آناتومی و ژنتیک
3-بخش سوم شامل 12 سوال شیمی عمومی
4-بخش چهارم شامل 8 سوال ریاضی و فیزیک
 
نحوه ارزشیابی و نتایج آزمون
نحوه امتیازبندی آزمون بصورت زیر می باشد:
1.5 امتیاز مثبت برای هر پاسخ صحیح
0 امتیاز جهت سوالات پاسخ داده نشده
0.4 منفی جهت هر پاسخ اشتباه
امتیاز حداقلی برای پذیرش ظرفیت دانشجویان خارجی وجود ندارد و متقاضیان براساس امتیاز کسب شده از حداکثر 90 امتیاز ممکن، رتبه بندی می شوند و براساس ظرفیت هر دانشگاه امکان پذیرش نفرات برتر وجود خواهد داشت.
برنامه آمادگی آزمون پزشکی و منابع آزمون
جهت آمادگی برای آزمون پزشکی و جراحی نیاز به مطالعه منابع و جزوه ها و تست و تمرین براساس برنامه آمادگی آزمون پزشکی و منابع به روز رسانی شده جهت آزمون براساس سیستم پذیرش و ارزشیابی ایتالیا می باشد. لازم به توضیح است که با توجه به تغییرات سالانه آزمون ها، تنها منابع به روز رسانی شده مختص سال تحصیلی مورد پذیرش می توانند باعث افزایش آمادگی و آشنایی با سوالات آزمون و نتیجه مثبت شوند و این نکته تاثیر مهمی بر نتیجه اخذ شده و پذیرش در آزمون خواهد داشت.
-آزمون ورودی برای رشته داروسازی نیز برگزار میشود.

 

مقاطع مختلف تحصیلی

پذیرش مقطع کارشناسی
جهت تحصیل در دوره کارشناسی ارشد هم برای دانشگاههای  ایتالیایی زبان و هم برای تعداد محدودی دانشگاههای انگلیسی زبان می توان اقدام کرد.
مدارک لازم جهت اخذ پذیرش :
- گواهی پایان تحصیلات متوسطه به همراه ریز نمرات
- مدرک پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات
- مدرک زبان ایتالیایی استرنی – آیلتس حداقل شش و نیم
- پاسپورت
پذیرش مقطع کارشناسی ارشد
جهت تحصیل در دوره کارشناسی ارشد هم برای دانشگاههای انگلیسی زبان و هم ایتالیایی زبان می توان اقدام کرد . پذیرش در دانشگاههای انگلیسی زبان عموماً دو مرتبه در سال صورت می گیرد ( ترم ژانویه و ترم سپتامبر ) و البته دانشگاهها در ترم سپتامبر تعداد رشته های بیشتری ارائه می دهند . پروسه زمانی اخذ پذیرش 4 تا 5 ماه زمان لازم دارد.
مدارک لازم جهت اخذ پذیرش :
- مدرک کارشناسی به همراه ریز نمرات کارشناسی
- پاسپورت
- مدرک دوره زبان انگلیسی و یا ایتالیایی ( با توجه به اینکه رشته به زبان انگلیسی و یا ایتالیایی ارائه می گردد می بایست مدرک زبان همان دوره را ارائه کرد . )
- دو توصیه نامه از اساتید
- رزومه
- انگیزه نامه تحصیلی
پذیرش مقطع دکتری
پذیرش دوره دکتری که به زبان انگلیسی ارائه می گردد محدود به دوره زمانی خاصی نبوده و در هر دوره ای از سال می توان جهت اخذ پذیرش اقدام نمود.
مدارک لازم جهت اخذ پذیرش :
- مدرک کارشناسی به همراه ریز نمرات کارشناسی
- مدرک کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات کارشناسی ارشد
- پاسپورت
- مدرک دوره زبان انگلیسی و یا ایتالیایی ( با توجه به اینکه رشته به زبان انگلیسی و یا ایتالیایی ارائه می گردد می بایست مدرک زبان همان دوره را ارائه کرد . )
- دو توصیه نامه از استاتید
- رزومه
- انگیزه نامه تحصیلی
- پروپوزال
- خلاصه موضوع پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد
- فهرست مقالات و نشریات و یا هر مدرکی که بتواند رزومه قویتری از دانشجو در زمان ارزشیابی را نشان دهد .
 
کار در ایتالیا
امکان انجام کار قانونی در ایتالیا بصورت 20 ساعت اجازه کار در هفته خواهد بود. عموماً در بخشهای خدمات عمومی و توریسم با توجه به اینکه در ایتالیا یکی از زمینه های اصلی فعالیت می باشد امکان کار دانشجویی وجود دارد

 

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top