خیابان ستارخان - روبروی ولیعصر - ساختمان خضرا - طبقه ۳ - واحد ۳۵
۴۷۸۷ ۳۶۲۸ ۷۱ ۹۸+
info@sepehrdanesh2.com

موسسه اعزام دانشجو کامیاران سپهر دانش

شماره ثبت : ۲۵۷۸

اتریش (زمینه فعالیت مؤسسه همکار)

اتریش به آلمانی: (Österreich) یکی از کشورهای اروپای مرکزی است. پایتخت آن وین است. این کشور از شمال با آلمان و جمهوری چک، از شرق با اسلوواکی و مجارستان، از جنوب با ایتالیا و اسلوونی و از غرب با سوئیس و لیختنشتاین هم‌مرز است.

پذیرش مقاطع مختلف تحصیلی
تحصیل در مقطع کارشناسی
طول دوره تحصیل 3 سال
زبان تحصیل آلمانی
مدرک مورد نیاز زبان مدرک زبان آلمانی ( ارائه مدرک زبان جهت اخذ پذیرش الزامی نیست )
هزینه تحصیل ترمی 750 یورو
امکان اخذ بورسیه خیر
زمان شروع ترم تحصیلی اکتبر - مارچ
مدرک مورد نیاز با مشاورین موسسه هماهنگ شود.
حداقل معدل شرایط با مشاور موسسه چک شود .
هزینه زندگی بصورت میانگین 800-700یورو در ماه
 
تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
طول دوره تحصیل 2 سال
زبان تحصیل آلمانی(در موارد محدودی انگلیسی)
مدرک مورد نیاز زبان در صورت پذیرش به زبان انگلیسی ارائه نمره آیلتس الزامی می باشد که با موسسه چک شود.
هزینه تحصیل ترمی 750 یورو
امکان اخذ بورسیه خیر
زمان شروع ترم تحصیلی اکتبر - مارچ
مدرک مورد نیاز با مشاورین موسسه هماهنگ شود.
حداقل معدل شرایط با مشاور موسسه چک شود .
هزینه زندگی بصورت میانگین 800-700یورو در ماه
 
تحصیل در مقطع دکترا
طول دوره تحصیل 5-3 سال
زبان تحصیل انگلیسی (در موارد محدودی آلمانی)
مدرک مورد نیاز زبان در بعضی از رشته ها که مدرک زبان نیاز دارد ارائه نمره آیلتس الزامی می باشد که با موسسه چک شود.
هزینه تحصیل ترمی 750 یورو
امکان اخذ بورسیه خیر
زمان شروع ترم تحصیلی زمان مشخصی ندارد
مدرک مورد نیاز با مشاورین موسسه هماهنگ شود.
حداقل معدل شرایط با مشاور موسسه چک شود .
هزینه زندگی بصورت میانگین 800-700یورو در ماه

سیاست:
اتریش بعد از اتمام جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۵ تاکنون یک جمهوری فدرالاست. صدر اعظم و رئیس‌جمهور این کشور توسط مردم انتخاب می‌شود. پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۳۵۷ (۱۹۷۹م)، اتریش جزو نخستین کشورهایی بود که دولت موقت ایران را به رسمیت شناخت.

جغرافیا:
کشور اتریش با مساحت ۸۳٬۸۵۵ کیلومتر مربع تقریباً هم‌اندازه امارات است و از ۹ ایالت تشکیل یافته‌است. حدود ۶۰٪ این کشور را رشته کوه‌های آلپ شرقی شامل می‌شوند.

شهرهای مهم
وین
گراتس
لینتس
زالتسبورگ
اینسبروک
کلاگن فورت
زانکت پولتن
برگنتس
آیزن اشتات

اقتصاد:
اتریش در سال ۲۰۱۵ در رتبه چهاردهم کشورهای ثروتمند جهان بر پایه سرانه تولید ناخالص داخلی قرار داشت. تا دهه ۱۹۸۰ بسیاری از صنایع بزرگ اتریش ملی شدند. با این حال در سال‌های اخیر خصوصی‌سازی باعث کوچک شدن حجم بخش دولتی اتریش در مقایسه با دیگر اقتصادهای اروپایی شده‌است.جنبش کارگری در اتریش از قدرت زیادی برخوردار بوده و تأثیر زیادی بر حزب‌های کارگری می‌گذارند. گردشگری بین‌المللی مهم‌ترین بخش اقتصاد ملی اتریش است. به‌طور سنتی کشور آلمان مهمترین شریک تجاری اتریش بوده‌است که این موضوع باعث شده‌است که نسبت به تغییرات سریع در اقتصاد آلمان آسیب‌پذیر شود.
زبان:
زبان رسمی اتریش آلمانی است. ۹۸٪ مردم این کشور به این زبان صحبت می‌کنند. در کنار آلمانی اقلیتی به زبان‌های کروات، اسلوونیایی و مجارستانی صحبت می‌کنند.

تحصیل در اتریش:
تحصیل در اتریش برای کسانی که در حال حاضر مشغول به تحصیل در دانشگاه سراسری (روزانه– شبانه– پردیس بین الملل) هستند یکی از بهترین فرصت های تحصیلی ، اخذ انتقالی از دانشگاه خود به یکی از دانشگاه های اتریش می باشد. به عبارت دیگر اگر شخصی دیپلمه باشد، یعنی ۱۲ سال تحصیل کامل داشته باشد نمیتواند مستقیماً برای تحصیل در اتریش و دانشگاه های اتریش و تراز اول اتریش اقدام نماید، بلکه باید قبولی در کنکور دانشگاه را داشته باشد تا بتواند اقدام کند.
با پذیرش دانشگاه، دانشجو می تواند از کالج های زبان آلمانی نیز استفاده کند . دوره این  کالج ها در اتریش تقریبا یک سال و نیم تا دو سال می باشد.
برای این منظور داوطلب می بایستی دانشجوی رشته مورد نظر در دانشگاه کشور خود و یا کشور دیگری که مورد تائید است باشد.
در نتیجه با اخذ گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه خود به همراه ریزنمرات تایید شده در دانشگاه به همراه سایر مدارک مورد نیاز، پرونده شما جهت اخذ پذیرش دانشگاه های اتریش و ادامه تحصیل در اتریش در دانشگاه های معتبر شهر وین و سایر شهرهای اتریش بازگشایی میشود.
* افرادی که گواهی نامه فراغت از تحصیل سایر دانشگاه ها (پیام نور – غیرانتفاعی- علمی کاربردی – آزاد و ...) را دارا هستند، اجازه خواندن دوره ارشد را ندارند و باید درخواست کارشناسی مجدد دهند و بعد از گذراندن واحدهایی که دانشگاه های اتریش معرفی میکند و بعد از معادل سازی واحدها ، اجازه ورود به مقطع بالاتر را بگیرند.
لازم به توضیح است در این روش واحدهایی که شما در دانشگاه اولیه خود گذرانده اید به شرط بالا بودن نمرات و معدل مورد ارزیابی قرار می گیرد .
همکاران ما در موسسه شمیم دانش این مهم را به راحتی برای شما محقق مینمایند.

تحصیل نیمه رایگان در اتریش ( تقریباً رایگان)
تحصیل در اتریش با توجه به سیاستهای اتخاذ شده توسط دولت، امکان تحصیل نیمه رایگان در اتریش برای دانشجویان بین المللی فراهم شده است. برای دانشجویان اروپایی رایگان و برای دانشجویان بین المللی دارای شهریه ناچیز در مقایسه با دیگر کشورهای پیشرفته (هر ترم حدود750 یورو) می باشد.

 

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top